Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

W dniu 3 września 2017r. odbyło się uroczyste spotkanie inaugurujące  nowy rok szkolny 2017/2018 w Bursie Szkolnej . Adresatami spotkania byli rodzice i opiekunowie wychowanków bursy.  Wszystkich zebranych powitała p.o dyrektor  mgr Katarzyna Jedlikowska. Zaznajomiła rodziców z organizacją placówki w bieżącym roku szkolnym w zmienionych warunkach lokalowych i zasadami pobytu młodzieży. Przedstawiła kadrę pedagogiczną oraz zaprezentowała skład osobowy poszczególnych grup wychowawczych. Pani Dyrektor serdecznie zachęcała rodziców do częstych kontaktów z bursą,  przekazała życzenia sukcesów wychowawczych i owocnej współpracy dla dobra młodzieży. Po spotkaniu ogólnym rodzice mieli możliwość  indywidualnych rozmów z wychowawcami i zapoznania się z warunkami zamieszkania w placówce.

Następnego  dnia zostało zorganizowane spotkanie dyrektora i kadry pedagogicznej z młodzieżą Bursy Szkolnej. Wychowankom przedstawiono ich wychowawców, zostali zapoznani ze Statutem Bursy Szkolnej - systemem konsekwencji i nagród, zasadami bezpiecznego pobytu w placówce, harmonogramem dnia oraz bogatą ofertą zajęć wychowawczych  proponowanych w czasie  wolnym. Młodzież   zadawała pytania dotyczące szczegółów zamieszkania w placówce. Pani dyrektor i grono pedagogiczne wyrazili nadzieję, że wszyscy będą zadowoleni  z pobytu w bursie w bieżącym roku szkolnym.

 

Rekrutacja 2018/2019

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Certyfikat

Gościmy

Odwiedza nas 220 gości oraz 0 użytkowników.