Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Młodzież klas pierwszych mieszkająca w Bursie Szkolnej, w środę 4 października, wzięła udział w wycieczce integracyjnej, zorganizowanej przez placówkę. Celem wycieczki było poznanie miasta, w którym spędzą kilka najbliższych lat swojej edukacji oraz dziedzictwa kulturowego i walorów przyrodniczych  Ostrowca Świętokrzyskiego i okolic. Wycieczka  rozpoczęła się od prezentacji  multimedialnej przygotowanej przez regionalistę, przewodnika  PTTK, przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Ostrowieckiej pana Zbigniewa Pękalę. Przedstawione slajdy ukazały piękno i urok miejsc, które mijamy codziennie. Kolejnym etapem wycieczki była wędrówka piesza i autokarowa śladami historii miasta.

Na zakończenie młodzież udała się do leśniczówki „Zwierzyniec”. Atrakcją pobytu na Gutwinie oprócz samodzielnie rozpalanego ogniska, pieczenia kiełbasek był quiz dotyczący życia w bursie,  przygotowany przez starszych mieszkańców: Bartka Czyża, Łukasza Trelę i Alana Główkę. Przez całą wycieczkę sprzyjała aura i dobre humory. Całe to wydarzenie zostanie na długo w pamięci uczestników a zdjęcia zrobione przez Karolinę Zając będą wszystkim o tym przypominać.  Opiekę nad uczestnikami wycieczki sprawowały  p.o dyrektora pani Katarzyna Jedlikowska i wychowawczyni Agnieszka Kopeć.

 

Rekrutacja 2018/2019

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Certyfikat

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.