Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Na zaproszenie Dyrektora i Grona Pedagogicznego w czwartek tj.15.listopada odwiedził nas psychoterapeuta z Poradni Uzależnień.  Spotkanie dotyczyło genezy uzależnień 
oraz wpływu rodziny na zachowanie i konsekwencje podejmowanych decyzji. Pan psychoterapeuta potrafił zainteresować wszystkich wydawać by się mogło nudnym i znanym tematem. Obrazowo przedstawił mechanizm uzależnień za pomocą autentycznych przykładów, które stanowiły historie zaczerpnięte z życia ludzi znajdujących się w różnych przedziałach wiekowych.  Skłonił nas do zastanowienia nad własnym życiem - „białe plamy” były przekonywujące. Zaprezentował nam kilka graficznych schematów. Pomogły nam one uzmysłowić sobie jak ważny jest nasz prawidłowy rozwój oraz zhierarchizowanie wartości moralnych i stawianie spraw ważnych na pierwszym miejscu.

 Z pewnością temat był trafiony. Wiele wiemy na ten temat, ale refleksji nigdy za wiele. Czas upłyną bardzo szybko, z wielką chęcią ponowimy spotkanie,  bowiem było bardzo ciekawie „tak o życiu”. Jeśli jest komuś źle to narkotyki nie ułatwią życia , no może na chwilę … bardzo krótka chwilę.

NIE WARTO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Autorzy tekstu: ( Anna I., Emilia P., Jakub S., Dawid M)

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 19 gości oraz 0 użytkowników.