Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

W dniu 25.03.2019 policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej w Ostrowcu Św. pani Anna Wasilewska przeprowadziła pogadanki profilaktyczne z młodzieżą Bursy Szkolnej. Spotkanie miało na celu przeciwdziałanie demoralizacji i przestępczości młodzieży. Przypominało zagadnienia związane z bezpieczeństwem, zagrożeniami w sieci, niebezpiecznymi treściami i kontaktami online. Poruszało kwestię konsekwencji prawnych niewłaściwych zachowań oraz procedur reagowania wobec sprawcy przemocy. Jak wiadomo dla młodzieży z pokolenia e-generacji Internet jest nie tylko źródłem informacji czy rozrywki, ale staje się także coraz ważniejszym, a niekiedy głównym i autonomicznym środowiskiem społecznego funkcjonowania.

Kwestia bezpieczeństwa korzystania z nowoczesnych technologii przez najmłodszych staje się coraz ważniejszym zagadnieniem wychowawczym. Spotkania profilaktyczne w dużym stopniu mogą przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Ta swoista lekcja prawa na pewno pozytywnie wpłynie na zachowanie uczniów w bursie i poza placówką.

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 91 gości oraz 0 użytkowników.