Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

XIII Konferencja dla rodziców wychowanków Bursy Szkolnej odbyła się dnia 29.03. 2019r. W tym roku tematem przewodnim było „Wychowanie w świecie mediów. Kto wychowuje rodzice czy media?” Ile  czasu nastolatek średnio spędza przed komputerem lub z telefonem, okazuje się , że od 2 do 4 godzin dziennie. Problem ten przybiera skalę globalną, niepokoi to rodziców, nauczycieli i pedagogów. Wychodząc naprzeciw temu problemowi w Bursie Szkolnej zorganizowana została konferencja tematyczna. Konferencję rozpoczęła dyrektor Bursy Szkolnej Katarzyna Jedlikowska, prezentując wyniki sondażu przeprowadzonego wśród wychowanków. Młodzież wskazuje w nim jak wiele czasu przeznacza na życie w wirtualnym świecie. Ma to znaczący wpływ na wychowanie poprzez kształtowanie postaw, postrzeganie świata kreowanego przez media.  Podczas konferencji głos zabierał psycholog pan Tomasz Kryj, podkreślając, że temat ten jest bardzo ważny, gdyż nowe technologie stają się naturalnym środowiskiem dzieci i młodzieży.

Nierzadko są w tym ekspertami i uczą starsze od siebie pokolenia. A przecież proces wychowania rozpoczyna się w rodzinie i to właśnie ona powinna mieć największy wpływ na kształtowanie się zachowań młodego człowieka. Rodzice i wychowawcy chcą czuwać nad procesem wychowania młodzieży, jak mówiła pani Elżbieta Helicka dyrektor Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Ostrowcu Św, ale często trudno im nadążyć za bardzo szybko zmieniającymi się nowinkami pojawiającymi się w wirtualnym świecie. Miejscem,  w którym rodzice mogą szukać pomocy są właśnie Poradnie. W tych specjalistycznych placówkach coraz częściej zgłaszają się rodzice dzieci z problemami nie tylko związanymi z nauką i innymi specyficznymi trudnościami, ale coraz częściej pojawiają się w Poradniach rodzice  dzieci z  problemami wychowawczymi wynikającymi z nadmiernego korzystania z mediów elektronicznych. Jak zapobiegać i kontrolować dziecko w sieci oraz konsekwencje prawne wynikające z niewłaściwego korzystania z mediów przybliżyli st. sp. Anna Wasilewska i dzielnicowy mł. asp. Mariusz Kusik z KPP w Ostrowcu Św. Tegoroczna konferencja w Bursie Szkolnej, jak każda do tej pory organizowana, wynika z potrzeb sygnalizowanych przez rodziców i nauczycieli. Każdego roku poruszane są inne tematy ważne i pomocne w wychowaniu młodego pokolenia.

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 68 gości oraz 0 użytkowników.