Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Dzień Dziecka w Bursie Szkolnej obchodzony jest aktywnie i na wesoło. Wychowankowie pod opieką pani dyrektor Katarzyny Jedlikowskiej i wychowawców udali się do gospodarstwa agroturystycznego „U Januchty” w Dębowej Woli. Młodzież z niecierpliwością czekała na niespodzianki, które przygotowali im wychowawcy. Konkursowe potyczki rozpoczął turniej „Kocham cię Burso”. Dwie drużyny odpowiadały na pytania muzyczne, odgadywały kalambury, przysłowia, quiz  językowy.  Kolejni przedstawiciele młodzieży i wychowawcy wzięli udział w Konkursie Wiedzy Filmowej, w którym zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o kinie światowym i polskim. Po sprawdzianie wiedzy teoretycznej przyszła pora na test sprawności fizycznej.  Po przeciwnych stronach boiska spotkały  się drużyny – wychowawcy i mieszkańcy bursy. Po zaciętym meczu i kilkukrotnym przeliczeniu wyników ustalono, że mecz zakończył się …remisem;)  Niektórzy na ostudzenie emocji udali się na długą przechadzkę  po lesie, chyba szukali …pokemonów.

Najbardziej wytrwali zakończyli popołudnie na parkiecie podczas wspólnej dyskoteki. Atrakcją była również kolacja w plenerze przygotowana przez gospodarza, czyli grillowane kiełbaski. Było to ostatnie spotkanie z bogatego kalendarza imprez odbywających się w bursie w tym roku szkolnym.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.