Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Dzień Europy – święto, które upamiętnia dwa ważne wydarzenia: ustanowienie 5 maja 1949 Rady Europy oraz opublikowanie w dniu 9 maja 1950 tzw. „Deklaracji Schumana”. 9 maja 2020 roku obchodzimy 70 rocznicę przedstawienia Planu Schumana, który dał zielone światło utworzeniu Unii Europejskiej i zapoczątkował proces integracji europejskiej. Kim był Robert Schuman? Urodził się w 1886 roku w Luksemburgu, wykształcenie prawnicze zdobył w Niemczech. Po studiach powrócił do Francji, podczas wojny aktywnie działał w Ruchu Oporu. W wolnej Francji powołany został na urząd premiera. Pełnił też funkcję ministra finansów, ministra spraw zagranicznych we francuskich rządach. Przyczynił się do powstania Rady Europy, UE i NATO.

Został wybrany przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Dzień Europy obchodzony jest również w Polsce. W latach 1999- 2019 odbywała się Parada Schumana, która przechodziła ulicami Warszawy 9 maja. Obecnie organizacje skupiające entuzjastów UE zapraszają do udziału w licznych wydarzeniach online, chcąc uczcić Dzień Europy. Nieodłącznym symbolem święta jest odśpiewanie hymnu UE „Ody do Radości”. Zarówno Dzień Europy, jak również hymn- to symbole UE. Innymi symbolami Unii są: flaga, europejska (12 złotych gwiazd w okręgu na chabrowym tle), dewiza europejska „jedność w różnorodności”, waluta – euro, domena internetowa .eu oraz paszport potwierdzający obywatelstwo kraju UE.


 
DZIEŃ EUROPY

 

 

 

 

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 26 gości oraz 0 użytkowników.