Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Dzisiaj, czyli 8 maja obchodzimy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. To święto pracowników i instytucji zapewniających dostęp do książek dla wszystkich Polaków, dużych i małych. Zostało zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w 1985 roku. Jego celem jest propagowanie czytelnictwa oraz przypominanie społeczeństwu, jak ważny jest powszechny i bezpłatny dostęp do książek. Dzień Bibliotekarza rozpoczyna obecnie XVII Tydzień Bibliotek, trwający od 8 do 15 maja. Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek brzmi „Zasmakuj w bibliotece”.

 

Warto wiedzieć, że w Polsce działa ponad 32 000 placówek świadczących usługi biblioteczne; są to: biblioteki publiczne, naukowe, pedagogiczne, szkolne, kościelne, więzienne. Biblioteki zapewniają każdemu bez wyjątku nieograniczony, bezpłatny dostęp do źródeł informacyjnych – książek lub innych rodzajów dokumentów. Współczesny bibliotekarz nie tylko udostępnia książki, ale również organizuje różnorodne imprezy, spotkania, dyskusje, debaty, happeningi, czy gry miejskie. W swojej pracy zaś wielokrotnie wykorzystuje nowe technologie cyfrowe. Wiele wydarzeń organizowanych w Tygodniu Bibliotek i nie tylko przyciąga uwagę społeczności, pozyskuje bibliotekom i bibliotekarzom przyjaciół i poszerza krąg sprzymierzeńców.

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.