Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

W Bursie Szkolnej w dniu 23.09.2020r. w ramach inauguracji Europejskiego Tygodnia  Sportu #BEACTIVE zorganizowano rajd rowerowy na Krzemionki. Wyzwania tego podjęli się wychowankowie  Kinga Wosiek, Agnieszka Stawiarska, Kacper Rejner i Kacper Miłek pod opieką wychowawców Małgorzaty Walczyk i Czesława Firmantego. Pogoda dopisywała uczestnikom, humory również. Wszyscy dojechali do celu i wrócili do bursy w dobrej kondycji, z uśmiechami na twarzach. Ruch i aktywność fizyczna to przecież same korzyści dla organizmu.  Okazuje się, że powiedzenie - w zdrowym ciele zdrowy duch – jest jak najbardziej prawdziwe i adekwatne. Aktywność fizyczna to jedna z najskuteczniejszych metod dbania o zdrowie.

  Osoby, dla których ważna jest aktywność fizyczna, zaczynają dbać też o inne aspekty związane z lepszym samopoczuciem.  Bieganie, pływanie, kolarstwo należą do najskuteczniejszych metod obniżania napięcia. Zaangażowanie w sport pozwala skutecznie regulować emocje. Warte podkreślenia jest, że każda forma aktywności to również profilaktyka zdrowia w szerokim znaczeniu tego słowa.  Wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie i kondycję nie tylko fizyczną, ale i psychiczną, pozwala też spalić zbędne kalorie.  Warto więc wybrać takie formy i intensywność aktywności fizycznych, które będą dopasowane do indywidualnych potrzeb i preferencji. Wyzwalają one  bowiem pozytywne emocje i endorfiny szczęścia.

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.