Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Zgodnie z tradycją i zwyczajem  przed końcem roku liturgicznego jest ostatni moment do zabaw, imprez przed Adwentem. Wróżby to stary jak ludzkość sposób na poznanie nieznanej przyszłości. Kiedyś wierzono, że są dni, kiedy duchy przodków wracają na ziemię i odsłaniają przed nami odrobinę nieznanego. Obchodzono Katarzynki w nocy z 24 na 25 listopada, w wigilię świętej Katarzyny. Uznawaną za patronkę kawalerów, troszczącą się o ich udany związek małżeński. Katarzynkowe obrzędy przypadały na schyłek jesieni, bo długie wieczory sprzyjały spotkaniom oraz nawiązywaniu kontaktu z zaświatami. Współcześnie obchodzimy Andrzejki w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię imienin świętego Andrzeja – patrona panien. Spotykamy się na wspólnej zabawie Katarzynkowo-Andrzejkowej po to, by w większym gronie  bawić się, przepowiadać przyszłość lub szukać sposobu na przyciągnięcie miłości.

Tegoroczna Pandemia zmodyfikowała życie w bursie. Jednak zgodnie z zaplanowanym Kalendarzem imprez, by wprowadzić  w szarą rzeczywistość  odrobinę relaksu i dobrej zabawy -zachowując wszelkie zasady sanitarne- przygotowano różne atrakcje andrzejkowe. Magiczny wieczór pozwolił  odkryć co nieco  przyszłość w sferze uczuciowej. Katarzynkowe  i Andrzejkowe przepowiednie  wywołały  uśmiech, radość i dużo pozytywnych emocji wśród uczestników. A co los nam niesie w darze –życie wkrótce to pokaże…

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.