Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

W tym roku Walentynki przypadły na okres ferii zimowych. Podtrzymując tradycję, która na stałe zagościła w kalendarzu naszych imprez, młodzież i wychowawcy przygotowali akcent Walentynkowy.Ciekawym wyzwaniem był „Walentynkowy konkurs literacki”. Jego zadaniem było  propagowanie i pogłębianie znajomości literatury ze szczególnym uwzględnieniem wątków uczuciowych, a także  wyzwolenie ducha szlachetnej rywalizacji i  dobrej zabawy. Chętnych do udziału w konkursie nie zabrakło. Uczestnicy prezentowali dość zróżnicowany poziom, dało się jednak zauważyć duże zaangażowanie emocjonalne młodzieży. Zwycięzcą została Dominka Piotrowska, drugie miejsce Emilia Burek, trzecie Kinga Fabiszewska, czwarte Damian Irzyk. Kontynuacją był „Wieczór Walentynkowy”, który rozpoczął się o godz. 2000 20.02.2014r. Widzowie mogli obejrzeć  scenki przedstawiające zawiłości relacji dziewczyna-chłopak, trafnie ilustrowanych adekwatną ilustracją muzyczną. „Amor” przygotował recepty na udane związki, a także przedstawił rodzaje wyznań miłosnych i typy par widzianych z perspektywy „przymrużonego oka”.

Wykonawcami byli Martyna Bukowska, Jakub Kulik, Daniel Miłek, Łukasz Kaca.  Barwną ilustracją wokalną wieczoru był występ   Emilii Burek w piosenkach „Dwie bajki” i „Na sen”. Kartki Walentynkowe przygotowane przez młodzież wzbogaciły wystrój Sali Teatralnej.  Niespodzianką był występ pary tanecznej, uczniów szkoły tańca „Twist”, Julii Jedlikowskiej i  Michała Lichoty, którzy zachwycili uczestników wieczoru brawurowym wykonaniem walca wiedeńskiego i tańców latynoamerykańskich. Organizatorem tego wyjątkowego wieczoru był Dyrektor Bursy Ryszard Stefankiewicz, a nad przygotowaniem młodzieży i przebiegiem uroczystości czuwali wychowawcy Czesława Piotrowicz i Jerzy Kowalski.

 

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.