Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Wielkanoc to czas radości i nadziei. Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa i drugiego człowieka. Ten motyw przewodni towarzyszył spotkaniu całej społeczności Bursy Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim podczas uroczystego Śniadania Wielkanocnego. Mimo wczesnej pory- (godz. 6.15) kultywując wieloletnią tradycję, mieszkańcy i pracownicy z inicjatywy dyrektora p. Ryszarda Stefankiewicza świętują Wielkanoc. Od lat atmosferę świątecznego śniadania wzbogaca obecność księdza Pawła Anioła, który święcił tradycyjne pokarmy i przybliżył duchową wartość Świąt Wielkanocnych. Młodzież pod opieką wychowawców przygotowała krótki program artystyczny nawiązujący do tematyki świąt.

Podczas spotkania rozstrzygnięty został konkurs plastyczny na kartkę i pisankę wielkanocną. Laureaci i osoby występujące otrzymały słodkie upominki. Dekoracje świąteczne- pisanki, koszyczki, żywe, zielone stroiki wykonane przez wychowanków, tworzyły piękną oprawę wiosennego, świątecznego nastroju.Dyrektor bursy życzył pracownikom i młodzieży, aby Święta Wielkanocne przyniosły radość  oraz wzajemną życzliwość. By stały się źródłem wzmacniania ducha. Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie napełni wszystkich pokojem i wiarą, niech da siłę w pokonywaniu trudności i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość. Spotkanie wprowadziło wszystkich uczestników w klimat zbliżającej się Wielkanocy.

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 63 gości oraz 0 użytkowników.