Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Wychowankowie Bursy Szkolnej przez cały rok szkolny byli aktywni angażując się w organizację imprez kulturalnych takich jak np.: Wigilia, Mikołajki, Wielkanoc, Dzień Kobiet, Dzień Chłopaka, Dzień Sportu. W bursie odbywały się również liczne konkursy plastyczne, ekologiczne, ortograficzne i turnieje sportowe, np. Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Szkolnej. Aktywność młodzieży oraz wzorowe zachowanie zostało docenione i nagrodzone udziałem w wycieczce do Krakowa,  sponsorowanej przez Bursę Szkolną. Młodzież Bursy Szkolnej pod opieką pana Dyrektora Ryszarda Stefankiewicza i wychowawców w dniu 17 czerwca 2014r., udała się więc do  „grodu Kraka”. Decyzja o celu wycieczki była podjęta demokratycznie przez młodzież. Z inicjatywy p. Anny Harabin zostało zorganizowane spotkanie, na którym powołano Komitet Organizacyjny wycieczki. Wspólnie z młodzieżą opracowana została trasa wyjazdu uwzględniająca jej preferencje. Dla potrzeb wycieczki powstał śpiewnik piosenki turystycznej, zawierający aktualne przeboje muzyki rozrywkowej, uznane przez młodzież za atrakcyjne. W dniu poprzedzającym wycieczkę odbyło się spotkanie wychowanków z organizatorami dotyczące zasad bezpieczeństwa i szczegółów wyjazdu.

Punktualnie o godz. 6.30 wyposażeni w śpiewniki i  drugie śniadanie,  uczestnicy zajęli miejsca w autokarze. Pan Dyrektor powitał wszystkich, życząc miłych wrażeń oraz przypomniał o zachowaniu zasad bezpieczeństwa podczas przejazdu i zwiedzania. Podróż upłynęła w miłej atmosferze. Przejawem dobrej formy był humor i śpiew rozbrzmiewający podczas podróży. Pierwszym punktem  zwiedzania była siedziba władców Polski - Wawel.  Po zapoznaniu się z osobliwościami Katedry Wawelskiej i Dziedzińca Zamku Królewskiego, spacerkiem wycieczka przeszła do dzielnicy Kazimierz. Pobyt na ulicy Szerokiej, podziwianie architektury sakralnej, dostarczyły wiedzy znacznie wykraczającej poza szkolny program nauczania.  Rynek Główny z jego atrakcjami wywarły na wszystkich pozytywne wrażenie i dostarczyły młodzieży wspaniałych przeżyć. Po trwającym 3,5 h spacerze, zachwyceni opowieściami i humorystycznymi komentarzami pani przewodnik, wychowankowie udali się na obiad do stylowej restauracji usytuowanej przy Rynku Głównym. Wsłuchując się w głosy miasta wycieczkowicze kontynuowali zwiedzanie zabytków i ciekawostek Krakowa, a na podsumowanie wycieczki zostali poczęstowali deserem lodowym. Młodzież ubogacona w wiedzę historyczną, zintegrowana z kulturą zabytkowego miasta, zmęczona ale radosna, udała się w drogę powrotną do Bursy Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Zapytani o komentarze na temat wycieczki wychowankowie nadal jeszcze byli pod wrażeniem magii i czaru płynącego z uroku i bogactwa historycznego pięknego Krakowa. Z zadowoleniem wspominali śpiewane wspólnie podczas podróży piosenki, podkreślali piękną pogodę i wspaniałą atmosferę towarzyszącą tej eskapadzie. Wychowankowie docenili zaangażowanie organizatorów 
i oczekują kolejnego wyjazdu… może już za rok.

 

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 115 gości oraz 0 użytkowników.