Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

7 lipca 2014 roku do Bursy Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim przyjechała grupa młodzieży z Kielc na obóz taneczno-wypoczynkowy. Z wielu miejsc które oglądały organizatorki wypoczynku, wybrały właśnie Bursę na os. Słonecznym. Spodobały im się warunki mieszkaniowe i sanitarne, sale do prowadzenia zajęć a zwłaszcza sala teatralna. Wyżywienie było wspaniałe. Byłyśmy na wielu obozach, ale tutaj kuchnia oferuje przepyszne i zróżnicowane posiłki-oponki ”niebo w gębie”. Nawet nasze niejadki zjadały wszystko, aż im się uszy trzęsły. Położenie Bursy jest bardzo dobre, wszędzie jest blisko, do sklepu gdzie dzieci robiły zakupy, na osiedlowy plac zabaw, który dostarczał rozrywek a okolica spokojna i cicha. W pobliskim kompleksie wodnym Rawszczyzna obozowicze szaleli na zjeżdżalniach i rwącej rzece, starsze dzieci sprawdzały swoje umiejętności na dużym basenie.

Świetnie bawiliśmy się w Bałtowie, gdzie przez cały dzień korzystaliśmy z wielu atrakcji. Dzieciom najbardziej podobało się safari, na którym pan przewodnik tak ciekawie mówił o zwierzętach, że wszyscy, nawet panie słuchały go z zapartym tchem. Spacer po Bałtowskim Jura Parku to super przygoda a jednocześnie zabawa. Dinozaury wprowadziły nas w świat kiedy jeszcze nie było na świecie człowieka a Oceanarium i strefa rozrywki sprawiły, że cały dzień dostarczył niezapomnianych wrażeń. W niedzielę całym obozem byliśmy na mszy św. W zabytkowej Kolegiacie Św. Michała. Na obozie prowadzone były treningi taneczne w różnych technikach. Dzieci uczestniczyły w zajęciach samoobronnych krav-maga oraz uczyły się sztuki quilingu. Były też spacery na rynek, do parku itp. Na zakończenie odbył się obozowy „Mam Talent” oraz  pokaz umiejętności nabytych w trakcie pobytu na obozie.10 dni minęło jak jedna chwila!!!Będziemy wspominać pobyt w ostrowieckiej bursie cały rok. Dzięki gościnności  Pana Dyrektora Ryszarda Stefankiewicza, jego opiece i pomocy w różnych obozowych sprawach nasz  wypoczynek był bardzo udany. Kadra oraz uczestnicy  V Świętokrzyskiego Obozu Tanecznego  składają Panu Dyrektorowi i całej obsłudze serdeczne podziękowania !

Do zobaczenia!

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 130 gości oraz 0 użytkowników.