Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

16.04.2015 to był wyjątkowy dzień w Bursie Szkolnej. W ramach spotkań z ciekawymi ludźmi, placówka gościła Panią Minister Beatę Oczkowicz- Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Tym bardziej było to spotkanie wyjątkowe, miłe i oczekiwane, bo wypłynęło z potrzeb wychowanków placówki. Sugerowany przez młodzież  temat  „ Jak dostać się do armii? -Jest tematem bardzo interesującym i na czasie zwłaszcza dla tych, którzy myślą o pracy w wojsku. Dyrektor Bury powitał bardzo serdecznie panią Minister Beatę Oczkowicz i pracowników Ministerstwa. W imieniu swoim , młodzieży i nauczycieli podziękował za przyjęte zaproszenie. Powitał także pracowników Wojskowej Komendy Uzupełnień w Sandomierzu z panem majorem Zbigniewem Tarczymkiewiczem na czele oraz pana pułkownika Wiesława Święchowicza z WSW w Kielcach i  żołnierzy z tej jednostki. W spotkaniu uczestniczył także porucznik Janusz Firmanty ze Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło w Ostrowcu Świętokrzyskim, który zaproponował młodzieży wstąpienie w szeregi związku AK. Starostwo Powiatowe reprezentował Pan Antoni Maciejko- Zastępca  Naczelnika Wydziału Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej I Turystyki.

Spotkanie umilił występ wokalno-instrumentalny chóru ze szkoły  Pani Leokadii Rusak, w którym śpiewali też wychowankowie bursy. Podczas spotkania goście opowiadali młodzieży o działalności Narodowych Sił Rezerwy, pracy w wojsku oraz misji międzynarodowych np.w Afganistanie. Prelekcja, wykład i prezentacja multimedialna przybliżyły zebranym tajniki wojskowości.  Wychowankowie byli niesamowicie zainteresowani spotkaniem. Przez ponad półtorej godziny zadawali  pytania na temat funkcjonowania, wyposażenia wojska. Dodatkową atrakcją spotkania był konkurs z wiedzy wojskowej. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody min: pendrive, kubki termiczne latarki, koszulki moro, notesy, długopisy. Z wizyty gości z ministerstwa zadowolony był dyrektor, pracownicy i młodzież bursy. Życzenia się spełniają. Edukacja wojskowa z ust pani minister i wojska zostanie w pamięci wszystkich uczestników. Media ostrowieckie prasa, TV też zauważyły i pozytywnie komentowały  to niezwykłe spotkanie.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 75 gości oraz 0 użytkowników.