Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Pod takim tytułem odbyła się konferencja dla dyrektorów burs i internatów z całej Polski, która miała miejsce 15.05.2015 w Zamościu. Zgromadziła ona kadrę kierowniczą tego typu placówek z różnych zakątków naszego kraju. Naszą placówkę na pierwszej tego typu konferencji, reprezentował dyrektor Ryszard Stefankiewicz i wychowawca nauczyciel Czesław Firmanty.Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z Ministrem MEN, Panem Tadeuszem Sławeckim, który objął patronat nad konferencją, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Zamość. Konferencja była okazją do stworzenia płaszczyzny do dyskusji na temat dotychczasowych efektów prowadzonych działań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych, a także prezentacji dobrych praktyk w tym zakresie.  Jednym z głównych tematów było podjęcie współdziałania między placówkami w aspekcie wzbogacania oferty edukacyjnej i kompensacyjno-wyrównawczej oraz podnoszenia jakości pracy burs i internatów.

Konferencja była okazją do wzajemnej wymiany doświadczeń oraz do spotkania ze specjalistami z dziedziny pedagogiki. W licznych wypowiedziach wielokrotnie podkreślano fakt, że do burs i internatów trafia młodzież z małych miejscowości oddalonych od szkół o wiele kilometrów, dla której zgodnie z Konstytucją powinny zostać stworzone odpowiednie warunki opiekuńczo – wychowawcze. Dlatego ważne jest, by młodymi ludźmi zajmowała się wykwalifikowana kadra specjalistów, a bursy i internaty oferowały bogatą ofertą edukacyjną. Jak podkreślali zebrani, w celu wyrównania szans edukacyjnych, ważne jest wzmocnienie tego typu placówek.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.