Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Czerwiec jest dobrym miesiącem na podsumowanie całorocznej pracy. Dnia 15.06.2016r. odbyły się zajęcia z młodzieżą uczestniczącą w drugiej edycji innowacji pedagogicznej „Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym”. Zajęcia miały charakter ewaluacyjny - omówione zostały wszystkie działania Wolontariatu. Młodzież pracująca w innowacji uczestniczyła w różnych akcjach charytatywnych:
- „Serce dla Bartka” -  przekazano kwotę 335,00zł. - 24 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bursie - zebrano 454,72zł.
- „Góra Grosza” - zebrano 101,67zł.
- „Pomóż zwierzętom przetrwać zimę” – zebrane suche pieczywo przekazano do Leśniczówki „Zwierzyniec”- Zbiórka plastikowych zakrętek jako surowca wtórnego - pozyskiwanie funduszy na zakup sprzętu medycznego dla chorych chłopca. Zgromadzone zakrętki przekazano współpracującej z nami pielęgniarce środowiskowej - Świąteczne Zbiórki Żywności - udział wolontariuszy w dwóch akcjach w TOP Market „Publima” - współpraca z Bankiem Żywności.- Pogotowie Krawieckie w Bursie – pomoc w wykonywaniu prostych prac naprawczych, udostępnianie akcesoriów krawieckich. Wolontariusze chętnie uczestniczyli w pracach na rzecz Bursy Szkolnej i środowiska wykonując różnego rodzaju czynności porządkowo – organizacyjne w placówce i na terenie posesji. Deklarowali też swoją pomoc dla Rady Osiedla „Słoneczne” i  Domu Pomocy Społecznej. Określona grupa wolontariuszy opiekowała się trzema paniami - osobami starszymi, chorymi i potrzebującymi pomocy. Młodzież ta wykonywała dla swoich podopiecznych proste prace porządkowe w mieszkaniach oraz robiła niezbędne zakupy w sklepie i aptece. Młodzież pracująca w innowacji wykonała prezentację wizualną działań Wolontariatu oraz gazetki tematyczne z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza i Światowego Dnia Chorego, promując ideę Wolontariatu wśród wychowanków Bursy.  Uczestniczyła także w zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczna, spotkaniu z dziennikarzem Szymonem Hołownią założycielem fundacji „Dobra Fabryka”, mając możliwość poznania działalności wolontariuszy w krajach Afryki. Dla poprawy bezpieczeństwa wolontariusze i zainteresowani wychowankowie uczestniczyli w warsztatach z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej prowadzonych przez ratowników z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy przy Komendzie Hufca ZHP Ostrowiec Św.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.