Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Koniec roku szkolnego to czas podsumowań.  W Bursie Szkolnej to czas podsumowania całorocznej pracy opiekuńczo wychowawczej, którego dokonał dyrektor Bursy Szkolnej mgr inż. Ryszard Stefankiewicz. Poniedziałkowe popołudnie 13 czerwca 2016 roku obfitowało w miłe chwile podziękowań i nagród dla wychowanków, którzy wyróżniali się pozytywną postawą, zaangażowaniem w życie bursy. Nagrodzeni również zostali laureaci  Konkursu Ekologicznego pt. „Czyste środowisko, najlepsze uzdrowisko” oraz wychowankowie biorący udział w Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Bursy  drużyn pięcioosobowych. Przedstawiciele Rady Wychowanków Bursy w składzie Wiktoria Zegzuła, Norbert Wójcik i Kacper Sitarz  przygotowali część artystyczną, w której wyrazili swoją wdzięczność za czas i trud włożony w ich wychowanie. Symboliczny bukiet kwiatów był wyrazem podziękowania składanego  na ręce pana dyrektora dla wychowawców, administracji i obsługi. Ważną częścią spotkania było pożegnanie uczniów trzeciej klasy gimnazjum. Przedstawiciele odchodzącej młodzieży wyrazili wdzięczność za wspólnie spędzone lata. Pan dyrektor podziękował wychowawcom i wychowankom, a zwłaszcza gimnazjalistom, za aktywny udział w całorocznym życiu placówki oraz życzył wszystkim bezpiecznych wakacji. Na zakończenie zaprosił wszystkich do udziału w wycieczce do Jura Parku w Bałtowie, sponsorowanej przez bursę. We wtorkowe popołudnie 14 czerwca 41 wychowanków naszej placówki z wychowawcami uczestniczyło w wycieczce do Jura Parku w Bałtowie. Podczas wycieczki mieliśmy okazję odwiedzić krainę dinozaurów. Podążając ścieżką dydaktyczną,  prowadzeni przez przewodnika pana Kamila Króla, poznawaliśmy  kolejne etapy dziejów życia na Ziemi. Podczas wędrówki podziwialiśmy naturalnej wielkości modele dinozaurów zasiedlających różnorodne środowiska w ciągu 140 mln lat.

Ciekawym obiektem naszego zwiedzania było muzeum jurajskie, wypełnione eksponatami pochodzącymi z różnych części świata i gromadzonymi podczas wypraw odbywanych przez Jura Park Explorer Team. Ostatnim  punktem naszej wycieczki była wizyta w prehistorycznym oceanarium, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć jak podwodne życie wyglądało miliony lat temu. Dzięki osiągnięciom współczesnej techniki byliśmy świadkami spotkania  z „żywymi stworzeniami”. Miłym akcentem na zakończenie wyjazdu było ognisko integracyjne dla wszystkich uczestników. W wycieczce wzięli  udział również goście z Francji studentki Audrey i Camina z tłumaczką, panią Alicją Samot mieszkające w Bursie, które kontynuują praktykę w zakładach odzieżowych w naszym mieście.

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.