Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

 Dyrektor Bursy Szkolnej jak co roku zadbał o to, by młodzież przed wakacjami przypomniała sobie zasady postępowania w przypadku zagrożenia życia i zdrowia. W ramach innowacji pedagogicznej „Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym” zorganizowane zostały przez autorkę innowacji warsztaty z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia odbyły się w sali teatralnej 15.05.2017r. Warsztaty prowadzili ratownicy z Harcerskiego Centrum Pierwszej Pomocy przy Komendzie Hufca ZHP Ostrowiec Św. pod kierunkiem druha hm. Dariusza Czupryńskiego. Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach, doskonaląc swoje umiejętności i poszerzając wiedzą z zakresu pierwszej pomocy.

Warsztaty wzbogacone były prezentacją filmów i pokazem praktycznym czynności ratowniczych. Wychowankowie mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności na fantomach jak i poznać podstawowe zasady postępowania w sytuacjach zagrożenia życia. W zajęciach uczestniczyli wolontariusze, zainteresowani wychowankowie oraz Dyrektor Bursy p. Ryszard Stefankiewicz i wychowawca p. Henryka Łukiczew. Ratownicy otrzymali z rąk Pana Dyrektora podziękowania za przeprowadzenie dla naszej młodzieży ciekawych zajęć.

 

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 56 gości oraz 0 użytkowników.