Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Młodzież Bursy Szkolnej miała możliwość przebywać na dwudniowej wycieczce i poznawać walory Roztocza. W czwartek 18.05. wychowankowie odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim, gdzie o bogactwie flory i fauny janowskich lasów opowiadał pracownik Nadleśnictwa, później zwiedzili Skansen Wąskotorowej Kolei Leśnej. Następnie zwiedzili Szczebrzeszyn- miasto wielokulturowe wraz  z charakterystycznym, jedynym w świecie  pomnikiem chrząszcza, a potem udali się do Zwierzyńca by usłyszeć historię Ordynacji Zamojskich, obejrzeć Park Zwierzyniecki wraz  ze słynnym Pomnikiem Szarańczy i Pałacem na Wodzie. Młodzież  miała okazję podziwiać także koniki polskie w naturalnym otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dalej szlak zawiódł do Zagrody Guciów, gdzie wychowankowie oprócz dawnego wystroju i wyposażenia wsi obejrzeli wystawę meteorytów. W drodze do Zamościa zza okien autokaru  ze wszystkich stron roztaczał się wspaniały krajobraz  naprzemiennie  zielono- żółty  pagórkowaty teren rolniczy oraz cień lasów.

Wieczorną atrakcją była dyskoteka integracyjna w Bursy Szkolnej nr 2 w Zamościu, gdzie nasi wychowankowie nocowali. Młodzież, jak również wychowawcy mieli możliwość wymiany informacji na temat funkcjonowania bursy wraz z jej rozwiązaniami organizacyjnymi. Z samego rana w piątek 19.05. uczestnicy wycieczki udali się zwiedzać Zamość. Znany nam z dnia poprzedniego pan przewodnik  szczegółowo i wnikliwie przedstawiał bardzo bogatą historię miejscowości, w tym Starego Miasta, wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Zoologicznego im. Stefana Millera. Zachwytom nad licznym, z racji pory roku małym potomstwem nie było końca, szczególnie małe małpki i „następca króla Juliana” – mały lemur wzbudziły podziw. Wszyscy wracali  w wesołych nastrojach pod opieką Pana Dyrektora R. Stefankiewicza i kierownika wycieczki J. Kowalskiego oraz czujnych wychowawców: M. Przydatek i K. Jedlikowskiej, tym bardziej że wychowankowie zaskakiwali  wszechstronną wiedzą  z różnych dziedzin, co zostało dostrzeżone przez kolejnych przewodników. Wycieczka była już czwartym wyjazdem na Ziemię Zamojską organizowanym przez Bursę Szkolną. Była bardzo udana, dostarczyła uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń. Wychowankowie zobaczyli interesujące miejsca, zrobili sporo pamiątkowych zdjęć i stali się bogatsi o nowe doświadczenia. Uczestnicy dziękując Panu Dyrektorowi za super wyjazd wyrazili nadzieję na organizację kolejnych wyjazdów.

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 21 gości oraz 0 użytkowników.