Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Dzień Dziecka to czas atrakcji i miłego spędzania dnia przez naszą młodzież. Dyrektor i wychowawcy dbają o to aby tego dnia nikt się nie nudził. Obchody rozpoczął Pan Dyrektor Bursy Szkolnej, który złożył mieszkańcom bursy moc najlepszych życzeń: dużo radości, uśmiechu, zadowolenia, sukcesów szkolnych oraz miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w placówce. Na boisku „Orlik” odbyły się rozgrywki drużyn mieszanych w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Szkolnej. W turnieju zwyciężyła drużyna w składzie: Aleksandra Mazurkiewicz, Anna Iwan, Daniel Biesiada, Piotr Kluszczyński, Kacper Sitarz, Karol Śmiech, Patryk Konecki, Adrian Materek. Pierwszą pomoc przedmedyczną zapewniali wolontariusze: Olga Serafin, Paulina Serafin, Julia Cieślak, Dominika Czerwonka pod kierunkiem wychowawczyni H. Łukiczew. Na szczęcie umiejętności naszej młodzieży nie były wykorzystane i dziewczęta częstowały wodą spragnionych „piłkarzy”.

Atrakcją przygotowaną specjalnie na to popołudnie była możliwość samodzielnego wykonania gofrów i ciasta z rabarbarem pod okiem wychowawczyń prowadzących innowację „Bursa pełna smaków”. Okazało się, że w bursie jest wielu przyszłych mistrzów kulinarnych i smakoszy słodkości. Dbałość o dobra kondycję i rozwój fizyczny nie jest nam obce na co dzień, tym bardziej od święta nie zabrakło wyjścia na basen. Grupa 15 osób pod opieką wychowawczyni Joanny Pietras, korzystała z tego typu atrakcji w MOSiR „Rawszczyzna”. Zajęcia z „Kinowych fascynacji. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III” i wieczorne wyjście do kina Etiuda na film „Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara” znalazły uznanie dużej grupy młodzieży. Nad uwiecznieniem wszystkich atrakcji tego dnia czuwała młodzież biorąca udział; w innowacji „Mam oko na Bursę”.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.