Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Słowa Marii Dąbrowskiej „Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji.” wspaniale oddają ideę czytelnictwa, którą propagujemy wśród młodzieży. 23 kwietnia 2018 roku zorganizowaliśmy już po raz trzeci Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać!”. Kolejna edycja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży z ostrowieckich szkół  gimnazjalnych: PG 1, Katolickie Gimnazjum oraz ponadgimnazjalnych: ZS nr 1, ZS nr 2, ZS nr 3, CKZiU i III LO.  Tematem tegorocznego konkursu była książka „5 sekund do IO” Małgorzaty Wardy, której akcja toczy się na dwóch planach – w realnym życiu i w grze, do której wchodzi szesnastoletnia bohaterka.  Honorowy Patronat nad konkursem objął p.o. Naczelnik Wydziału Edukacji, Opieki Zdrowotnej i Spraw Społecznych w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz Pani Małgorzata Warda autorka książki „5 sekund do IO”. Uczestników konkursu powitała p.o. dyrektor Bursy Szkolnej pani Katarzyna Jedlikowska, która w swoich wystąpieniach podkreślała, że czytanie książek ma ogromne znaczenie w kształtowaniu zachowania i osobowości oraz postrzegania świata.  Młodzież zmagała się z pytaniami ze znajomości książki, czego efektem było wyłonienie trojga laureatów: I miejsce - Szymon Różalski (ZS nr 3), II miejsce - Kamila Kita (ZS nr 3), III miejsce - Estera Cudzik (ZS nr 1). W trakcie oczekiwania na wyniki młodzież wraz z opiekunami obejrzała przygotowany wywiad z autorką książki-panią Małgorzatą Wardą, poprowadzony przez naszą wychowankę Karoliną Zając.

Czas oczekiwania umilił także występ młodych wokalistek - Noemi Gocel, Justyny Jedlikowskiej i Natalii Bugajskiej z zespołu „Perły” Ryszarda Góry. W czasie przerwy wychowanka bursy Karolina Zając przeprowadziła wywiady z uczestnikami konkursu i opiekunami. Wszyscy uczestnicy otrzymali upominki, a laureaci atrakcyjne nagrody ufundowane przez: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, autorkę książki Małgorzatę Wardę, Wydawnictwo Media Rodzina oraz Stowarzyszenie na rzecz młodzieży Bursy Szkolnej. Nagrody wręczyły pani Katarzyna Jedlikowska – p.o. dyrektor i przewodnicząca jury pani Marta Greszczyńska. Nad całościową organizacją i przebiegiem konkursu czuwali wychowawcy: Joanna Pietras, Marzena Baska, Małgorzata Walczyk, Anna Harabin. Przygotowaniem oprawy audio-wizualnej i fotograficznej zajmował się wychowawca Czesław Firmanty wraz z wychowankami – Małgorzatą Poziomek i Karoliną Zając. Zaproszenie do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu i pamiątkowe zdjęcie zakończyły III konkurs czytelniczy „Lubię czytać” w Bursie Szkolnej. Gratulujemy laureatom a wszystkim dziękujemy za odwagę dzielenia się pasją czytania.

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.