Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Wychowankowie Bursy Szkolnej w dniu 24 kwietnia mieli niecodzienną okazję spotkać się z policjantem z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim. Nasze zaproszenie przyjęła pani Anna Wasilewska z Wydziału Prewencji. Tematem spotkania była odpowiedzialność prawna, cyberprzemoc oraz bezpieczeństwo w sieci. Policjantka przypomniała młodzieży podstawowe zasady bezpiecznego korzystania z internetu. Opowiedziała o zagrożeniach czyhających w sieci oraz o tym, jak się przed nimi bronić. Odpowiadała również na pytania uczniów dotyczące niebezpiecznych gier, jakie można znaleźć w internecie. Nasz gość scharakteryzowała zjawisko cyberprzemocy. Wyjaśnił, dlaczego jest ono tak niebezpieczne – kompromitujące zdjęcia, filmiki, komentarze czy inne materiały docierają w bardzo krótkim czasie do wielu osób i nie sposób nad ich rozpowszechnianiem zapanować. Policjantka radziła, jak postąpić będąc świadkiem takiej formy przemocy oraz gdzie szukać pomocy, gdy staniemy się ofiarą agresji w sieci. Często podkreślała, że cyberprzemoc jest przestępstwem, które należy zgłaszać organom ścigania.

Przekazała wiele informacji na temat groźnych skutków dopalaczy oraz odpowiedzialności karnej nieletnich ilustrując je odpowiednimi przykładami. Wychowankowie byli żywo zainteresowani wiedzą przekazywaną przez funkcjonariusza policji. Zadawali wiele pytań, dzielili się własnymi doświadczeniami w omawianym temacie. Spotkanie to było bardzo potrzebne – nikogo nie trzeba przekonywać, jak poważnym problemem są narkotyki, internetowe zagrożenia oraz cyberprzemoc we współczesnym świecie. Mamy nadzieję, że dzięki spotkaniu z policjantem wychowankowie będą refleksyjnie i odpowiedzialnie korzystać z internetu, co pozwoli uniknąć niebezpieczeństw i ustrzec się wielu błędów. 

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.