Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Spotkanie z autorem ulubionej książki i zdobycie jego autografu to prawdziwa frajda dla każdego czytelnika.  Spotkanie ze znanym pisarzem jest przeżyciem, które na długo zapada w pamięci. Takim wydarzeniem było również spotkanie z autorką książki „5 sekund do IO” Małgorzatą Wardą, które odbyło się  11 maja 2018 w naszej Bursie. Książka ta była tematem III Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Lubię czytać” zorganizowanego przez nasza placówkę. Na spotkanie  z autorką przybyła młodzież  z Bursy Szkolnej i uczniowie z ostrowieckich szkół średnich i gimnazjalnych, a wśród nich uczestnicy i laureaci Konkursu . Nasz gość nawiązał świetny kontakt z młodzieżą, która zdawała wiele pytań.  Dowiedzieliśmy się skąd biorą się pomysły na książki, jak narodziła się pasja literacka.  Pani Małgorzata w ciekawy sposób wprowadziła nas w świat tworzonych przez siebie książek. Usłyszeliśmy barwne opowieści o postaciach, które żyją na kartach jej książek  i zaintrygowani ich losami, na pewno sięgniemy po inne pozycje , żeby poznać ich historię do końca. Tym bardziej, że poruszają one bardzo ważne i niejednokrotnie trudne problemy społeczne, np. zaginięcia młodych ludzi, problem przemocy w rodzinie.  Spotkania autorskie są potrzebne  zarówno pisarzom jak i czytelnikom.

 

Są jedną z form popularyzacji pisarstwa, służą promocji książek i ich twórców. Dają możliwość poznania ludzi pióra, uczą odbioru literatury, rozumienia sztuki, zachęcają do czytelnictwa, czasem także do podjęcia własnych prób na tym polu. Możemy powiedzieć, że spotkanie z Panią Małgorzatą Wardą było dla nas prawdziwą ucztą duchową. Dziękujemy Pani Małgorzacie za wspaniałe spotkanie. P.o.  Dyrektora  Katarzyna Jedlikowska serdecznie podziękowała pani  Małgorzacie Wardzie za odwiedzenie Bursy i spotkanie z młodzieżą, oraz organizatorom Marzenie Basce, Joannie Pietras, Małgorzacie Walczyk i Czesławowi Firmanty za przygotowanie spotkania.

 

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 212 gości oraz 0 użytkowników.