Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Kraków wraz z jego osobliwościami stanowił cel wycieczki Bursy Szkolnej w dniu 14 czerwca 2018r. Wychowankowie wraz z opiekunami: K. Jedlikowską, A. Harabin i M.Walczyk zwiedzali Wawel z Zamkiem Królewskim i Katedrą, Kościół Mariacki, Sukiennice. Mieli możliwość podziwiać liczne przykłady sztuki architektonicznej, dziedzictwa kultury i nauki, np. Dziedziniec Collegium Maius wraz z wystawą „Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim”. Na wystawie przedstawiono dzieje Akademii wraz z jej genezą do momentu otwarcia siedziby Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas wystawy można było zobaczyć dzieła artystów polskich, m.in. Wojciecha K. Stattlera, Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Stanisława I. Witkiewicza, Leona Chwistka, Olgi Boznańskiej, Leona Wyczółkowskiego. W Collegium Maius wychowankowie podziwiali zegar, który przedstawia pochód postaci historycznych wraz z motywem muzycznym Gaudeamus Igitur.

Po zwiedzaniu uczestnicy wycieczki udali się na obiad, a później odbyli wspólny spacer ulicami centrum. Wycieczce towarzyszył humor i młodzieńczy entuzjazm.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 37 gości oraz 0 użytkowników.