Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Jak wiecie na zakończenie każdego roku szkolnego organizujemy wycieczki do ciekawych miejsc w Polsce, biorąc pod uwagę wasze propozycje. W tym roku jest jednak inaczej. Tym razem proponujemy Wam wirtualną wycieczkę po Krakowie.  Siedząc w domowym zaciszu podczas padającego za oknem deszczu pospacerujemy po urokliwym Krakowie. 

https://krakow.wkraj.pl/html5/index.php?id=64704

W upalne środowe popołudnie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar dyrektora Bursy Szkolnej . Gorąca atmosfera podgrzewana była jeszcze emocjami związanymi ze sportowym współzawodnictwem panującym na boisku. Tegoroczny Turniej okazał się zwycięski dla chłopców Dawida Mizerskiego, Kacpra Skrobacza, Łukasza Woźniaka i Sylwestra Czesnego. Natomiast drugie miejsce zdobyli wychowankowie:

 

 

W Bursie Szkolnej odbyło się podsumowanie II semestru. Nagrodzono uczestników konkursów i osoby zaangażowane w pracę na rzecz placówki. Za udział w Konkursie Ortograficznym nagrody otrzymali: Sebastian Róg, Weronika  Wójtowicz, Sylwester Czesny. Za udział w „Konkursie Plastycznym – Dni Wody” – Marta Cieślak, Klaudia Ruszkiewicz, Małgorzata Poziomek, Dominika Walczyk. Za  udział Konkursie Na Kartkę Wielkanocną - Małgorzata Poziomek, Klaudia Ruszkiewicz, Kacper Dłużewski. Za udział w Konkursie Ekologicznym - Małgorzata Poziomek, Dominika Walczyk, Marta Pyrzak, Wiktoria Buglewska.  Zwycięzcami w Konkursie Czystości byli: Natalia Makowska i Wiktoria Sałek pokój 124 i Kacper Dłużewski pokój 108. Za pracę w Wolontariacie nagrody otrzymali : Małgorzata Poziomek i  Sylwester Czesny. Wyróżnienie za wzorową postawę, kulturę osobistą, zaangażowanie w prace na rzecz bursy otrzymała Małgorzata Poziomek.

Dzień Dziecka w Bursie Szkolnej obchodzony jest aktywnie i na wesoło. Wychowankowie pod opieką pani dyrektor Katarzyny Jedlikowskiej i wychowawców udali się do gospodarstwa agroturystycznego „U Januchty” w Dębowej Woli. Młodzież z niecierpliwością czekała na niespodzianki, które przygotowali im wychowawcy. Konkursowe potyczki rozpoczął turniej „Kocham cię Burso”. Dwie drużyny odpowiadały na pytania muzyczne, odgadywały kalambury, przysłowia, quiz  językowy.  Kolejni przedstawiciele młodzieży i wychowawcy wzięli udział w Konkursie Wiedzy Filmowej, w którym zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o kinie światowym i polskim. Po sprawdzianie wiedzy teoretycznej przyszła pora na test sprawności fizycznej.  Po przeciwnych stronach boiska spotkały  się drużyny – wychowawcy i mieszkańcy bursy. Po zaciętym meczu i kilkukrotnym przeliczeniu wyników ustalono, że mecz zakończył się …remisem;)  Niektórzy na ostudzenie emocji udali się na długą przechadzkę  po lesie, chyba szukali …pokemonów.

20 maja odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać” pod honorowym patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Tematem tegorocznego konkursu była książka Jacka Komudy „Hubal”. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami sprawdzającymi stopień znajomości treści książki. Tematyka książki przybliża wartości: honor, patriotyzm, przyjaźń - uwrażliwia na właściwe ideały i wzorce osobowe. Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych jest jednocześnie jednym z kierunków polityki oświatowej w roku 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Popularyzując książkę wykraczającą poza kanon lektur szkolnych wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce zajęła Sasak Anna uczennica ZS Nr 3

II miejsce zajęła Ewelina Siurek uczennica ZS Nr 1

III miejsce zajęła Kamila Kita uczennica ZS Nr 3 i Julia Olech uczennica CKZiU

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 24 gości oraz 0 użytkowników.