Przez pierwszych 19 dni listopada organizacje  i instytucje pracujące na rzecz dzieci i młodzieży informują o solidarności, bezpieczeństwie, wolności i realizują  różnorodne działania minimalizujące i przeciwdziałające przemocy i agresji. Pomysłodawcą  organizowania corocznej kampanii społecznej jest genewska organizacja: Women's World Summit Foundation. W Polsce koordynatorem akcji jest Fundacja po DRUGIE. Bursa Szkolna także włączyła się w  Kampanię 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży w dniach 1-19 listopada 2022 roku. Symbolem akcji była pomarańczowa wstążka – znak sprzeciwu wobec działań krzywdzących dzieci i młodzież. Tegoroczne hasło brzmiało: STACJA –EMPATYCZNI – RAZEM MAMY MOC.

Codziennie  w bursie opracowany był jeden problem związany tematycznie z akcją i zaprezentowany młodzieży. Na zakończenie przygotowano także promocję wizualną Praw Dziecka.
Ponadto Samorząd  na początku października uczestniczył w spotkaniu edukacyjnym  poświęconym zjawisku agresji rówieśniczej, które było zorganizowane przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie. Rada Wychowanków Bursy bardzo zaangażowała się i przygotowała  spot na konkurs multimedialny pt. „ Przemoc to niemoc”

Kampania 19 dni miała na celu kształtować empatię,  podnosić świadomość i wrażliwość młodzieży w zakresie negatywnych zjawisk stosowanych wobec dzieci.

Rekrutacja 2022/2023

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.