Wyzwanie współczesnego świata i priorytety działań oświatowych to nauka wspólnego działania na rzecz poszanowania środowiska. Jak co roku przystąpiliśmy do ogólnopolskiej (już 28) akcji „Sprzątnie Świata –Polska 2021”. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów. W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Stały się one jednym z problemów cywilizacyjnych. Aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażać w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).

     Kształtowanie ekologicznych postaw młodzieży stanowi codzienność życia bursy pod czujnym okiem pani dyrektor Katarzyny Jedlikowskiej oraz wychowawców. Poprzez proste działania uczymy się troski o środowisko - porządkowanie najbliższego otoczenia, wspólne  pielęgnowanie zieleni wokół placówki. Prowadzenie selektywnej zbiórki butelek PET i zbieranie zakrętek na stałe zagościło w działaniach placówki. Plakaty wykonane przez młodzież przypominają o sortowaniu odpadów.  Prowadzony w placówce konkurs czystości w pokojach mieszkalnych to dodatkowa motywacja do nabywania umiejętności ekologicznego stylu bycia. Staramy się podołać  wyzwaniu-  by nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i stawać się coraz bardziej odpowiedzialnym konsumentem.

    Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

Rekrutacja 2023/2024

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.