Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Bursa Szkolna jak co roku aktywnie włączyła się w ogólnopolską akcję „Sprzątania Świata”. Młodzież  pod opieką wychowawców porządkowała tereny zielone wokół placówki. Zbieranie śmieci, grabienie trawników, zamiatanie sprzyjały „ekologicznym” rozmowom. Uporządkowane rabaty kwiatowe ożywiały jesienną aurę.  Promocja wizualna przypominała hasło tegorocznej akcji „Nie ma śmieci, są surowce”. Opiekunowie zwracali uwagę wychowanków na konieczność dbania o środowisko, w którym żyjemy. Wrześniowa akcja rozpoczęła edukację ekologiczną wdrażaną wśród młodzieży przez cały rok szkolny.  Segregowanie śmieci, recykling, oszczędzanie wody, energii, dbałość o czyste powietrze to obowiązek każdego człowieka. To od nas zależy jak w przyszłości będzie wyglądała nasza matka  „Ziemia” i w jakich warunkach będą na niej żyć przyszłe pokolenia. Akcja Ekologiczna trwa…

…. i w ramach akcji„ Sprzątania Świata – Polska 2017”  zorganizowanej  pod egidą Wydziału Rolnictwa i Środowiska Powiatowego w Ostrowcu Św. młodzież bursy wzięła czynny udział  w porządkowaniu terenu wokół swojego najbliższego otoczenia, pamiętając o tym jak  wiele zależy od  nich. Działania z zakresu ochrony środowiska  są jednym z zadań Programu  „Edukacja Ekologiczna w Bursie Szkolnej na rok 2017 r.”

 

Rekrutacja 2018/2019

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Certyfikat

Gościmy

Odwiedza nas 238 gości oraz 0 użytkowników.