Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

W związku ze zmianami organizacyjnymi w zakresie funkcjonowania  Bursy Szkolnej zawiadamiamy, iż uczniowie LO nr 1, LO nr 3 i ZS nr 3 w roku szkolnym 2017/2018 zostaną zakwaterowani w Internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Żeromskiego 5; 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Zakwaterowanie uczniów w Internacie rozpocznie się w niedzielę, 3 września 2017r.

Telefon kontaktowy do Internatu ZSOMS – 41 2624803

Przyjęcie młodzieży do Bursy w celu zakwaterowania odbędzie się 3.09.2017r. tj. w niedzielę po godz. 14.00. Tego dnia przewidziana jest kolacja dla mieszkańców bursy o godz. 17.00. W tym samym dniu o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dyrektora Bursy i nauczycieli – wychowawców z rodzicami wychowanków.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

13 czerwca 2017r. odbyło się zakończenie roku szkolnego, na którym podsumowano pracę i zaangażowanie wychowanków w życiu bursy. Wychowankowie zostali nagrodzeni za aktywność, zajęcie czołowych miejsc w konkursach, turniejach, zaangażowaniu w działalność innowacji pedagogicznych oraz za wzorową postawę wychowanka. W sumie nagrodzonych zostało 54 osoby.  Ten dzień był także okazją do złożenia przez całą społeczność placówki podziękowań odchodzącym na emeryturę Dyrektorowi Bursy mgr inż. Ryszardowi Stefankiewiczowi i wychowawcom: mgr Henryce Łukiczew i mgr Jerzemu Kowalskiemu.

Dzień Dziecka to czas atrakcji i miłego spędzania dnia przez naszą młodzież. Dyrektor i wychowawcy dbają o to aby tego dnia nikt się nie nudził. Obchody rozpoczął Pan Dyrektor Bursy Szkolnej, który złożył mieszkańcom bursy moc najlepszych życzeń: dużo radości, uśmiechu, zadowolenia, sukcesów szkolnych oraz miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w placówce. Na boisku „Orlik” odbyły się rozgrywki drużyn mieszanych w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Szkolnej. W turnieju zwyciężyła drużyna w składzie: Aleksandra Mazurkiewicz, Anna Iwan, Daniel Biesiada, Piotr Kluszczyński, Kacper Sitarz, Karol Śmiech, Patryk Konecki, Adrian Materek. Pierwszą pomoc przedmedyczną zapewniali wolontariusze: Olga Serafin, Paulina Serafin, Julia Cieślak, Dominika Czerwonka pod kierunkiem wychowawczyni H. Łukiczew. Na szczęcie umiejętności naszej młodzieży nie były wykorzystane i dziewczęta częstowały wodą spragnionych „piłkarzy”.

Corocznie przeprowadzany alarm pożarowy w Bursie Szkolnej jest jednym z elementów , który stanowi o bezpieczeństwie mieszkających w tej placówce wychowanków. Celem takich ćwiczeń jest uwrażliwienie młodzieży na  nieoczekiwane niebezpieczeństwa, z którymi mogą się spotkać mieszkańcy placówki, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego oraz podnoszenie świadomości zapobiegania zagrożeniom pożarowym w placówce. W Bursie Szkolnej mieszka duża liczba młodzieży  uczącej się w ostrowieckich szkołach ponadgimnazjalnych i gimnazjum sportowym. Dyrektor Bursy Szkolnej mgr inż. Ryszard Stefankiewicz dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków oraz pracowników.

Młodzież Bursy Szkolnej miała możliwość przebywać na dwudniowej wycieczce i poznawać walory Roztocza. W czwartek 18.05. wychowankowie odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim, gdzie o bogactwie flory i fauny janowskich lasów opowiadał pracownik Nadleśnictwa, później zwiedzili Skansen Wąskotorowej Kolei Leśnej. Następnie zwiedzili Szczebrzeszyn- miasto wielokulturowe wraz  z charakterystycznym, jedynym w świecie  pomnikiem chrząszcza, a potem udali się do Zwierzyńca by usłyszeć historię Ordynacji Zamojskich, obejrzeć Park Zwierzyniecki wraz  ze słynnym Pomnikiem Szarańczy i Pałacem na Wodzie. Młodzież  miała okazję podziwiać także koniki polskie w naturalnym otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dalej szlak zawiódł do Zagrody Guciów, gdzie wychowankowie oprócz dawnego wystroju i wyposażenia wsi obejrzeli wystawę meteorytów. W drodze do Zamościa zza okien autokaru  ze wszystkich stron roztaczał się wspaniały krajobraz  naprzemiennie  zielono- żółty  pagórkowaty teren rolniczy oraz cień lasów.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Ewaluacja Zewnętrzna

Filmy edukacyjne

Certyfikat

Gościmy

Odwiedza nas 50 gości oraz 0 użytkowników.