Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

      Jedną z najbardziej atrakcyjnych imprez kulturalnych w kalendarzu bursy jest Dzień Chłopaka. W bieżącym roku na obchody tego święta złożyło się z kilka atrakcji przygotowanych przez damską społeczność bursy .  W sali teatralnej odbyła się dyskoteka, która przyciągnęła grono miłośników tańca i muzyki. Imprezę prowadził wychowanek Bartłomiej Czyż, a zdjęcia imprezy w wykonaniu wychowanki Karoliny Zając można obejrzeć zarówno na stronie internetowej bursy jak i na Facebooku. Zorganizowany został również konkurs na  „Najsympatyczniejszego chłopaka w bursie”. W ramach innowacji kulinarnej „Bursa pełna smaków” dziewczęta (E. Wosiek, I. Cichosz, M. Pyrzak, N. Makowska, D. Makowska, K. Zając, N.K. Mazur) przygotowały ciasto cynamonowe z jesienną konfiturą i bitą śmietaną.

Dodatkową atrakcją kulinarną były pączki serwowane przez kuchnię bursy.  Z okazji Dnia Chłopaka przygotowano również audycję radiową skierowaną do wszystkich chłopców mieszkających w bursie. Wychowankowie byli adresatami miłych słów, wierszy i piosenek, które  płynęły przez głośniki w ramach słuchowiska pt. „Nasi chłopcy”. Prowadzenie audycji przypadło w udziale wychowankom: Julii Cieślak, Natalii Cielebąk i Dominice Czerwonce.  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mogą być z siebie dumni. Zaangażowanie wychowanek w przygotowanie uroczystości doceniają  ich koledzy z bursy, którzy przyjęli  wszystkie atrakcje i życzenia z wdzięcznością.  Za pomoc w organizacji Dnia Chłopaka dziękują wychowawcy: Anna Harabin i Małgorzata Przydatek. Za rok w Bursie Szkolnej na pewno powtórzymy tę imprezę kulturalną, bo jest ona już na stałe wpisana do Kalendarza Placówki.

 

Rekrutacja 2018/2019

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Certyfikat

Gościmy

Odwiedza nas 228 gości oraz 0 użytkowników.