Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

      Jedną z najbardziej atrakcyjnych imprez kulturalnych w kalendarzu bursy jest Dzień Chłopaka. W bieżącym roku na obchody tego święta złożyło się z kilka atrakcji przygotowanych przez damską społeczność bursy .  W sali teatralnej odbyła się dyskoteka, która przyciągnęła grono miłośników tańca i muzyki. Imprezę prowadził wychowanek Bartłomiej Czyż, a zdjęcia imprezy w wykonaniu wychowanki Karoliny Zając można obejrzeć zarówno na stronie internetowej bursy jak i na Facebooku. Zorganizowany został również konkurs na  „Najsympatyczniejszego chłopaka w bursie”. W ramach innowacji kulinarnej „Bursa pełna smaków” dziewczęta (E. Wosiek, I. Cichosz, M. Pyrzak, N. Makowska, D. Makowska, K. Zając, N.K. Mazur) przygotowały ciasto cynamonowe z jesienną konfiturą i bitą śmietaną.

Dodatkową atrakcją kulinarną były pączki serwowane przez kuchnię bursy.  Z okazji Dnia Chłopaka przygotowano również audycję radiową skierowaną do wszystkich chłopców mieszkających w bursie. Wychowankowie byli adresatami miłych słów, wierszy i piosenek, które  płynęły przez głośniki w ramach słuchowiska pt. „Nasi chłopcy”. Prowadzenie audycji przypadło w udziale wychowankom: Julii Cieślak, Natalii Cielebąk i Dominice Czerwonce.  Zarówno dziewczęta jak i chłopcy mogą być z siebie dumni. Zaangażowanie wychowanek w przygotowanie uroczystości doceniają  ich koledzy z bursy, którzy przyjęli  wszystkie atrakcje i życzenia z wdzięcznością.  Za pomoc w organizacji Dnia Chłopaka dziękują wychowawcy: Anna Harabin i Małgorzata Przydatek. Za rok w Bursie Szkolnej na pewno powtórzymy tę imprezę kulturalną, bo jest ona już na stałe wpisana do Kalendarza Placówki.

 

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Ewaluacja Zewnętrzna

Filmy edukacyjne

Certyfikat

Gościmy

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.