Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Jedną z najbardziej atrakcyjnych imprez kulturalnych w kalendarzu bursy jest Dzień Chłopaka. W bieżącym roku na obchody tego święta złożyło się z kilka atrakcji przygotowanych przez damską społeczność bursy z udziałem męskiej: W. Dąbrowska, P. Pałka, M. Malinowska, P. Pisarek, K. Mazur, S. Czesny, J. Rej, W. Szydłowski, J. Stańczak, D. Czerwonka, A. Iwan, M. Cichocki, K. Siwecki, K. Niedbała, W. Kaniewska, W. Łapińska i inni. W sali teatralnej dobyła się dyskoteka, która przyciągnęła grono miłośników tańca i muzyki. Zorganizowany została kolejna edycja konkursu Odbył się pokaz mody męskiej i w wykonaniu dziewcząt i pokaz mody damskiej w wykonaniu chłopców. Radość występujących udzieliła się publiczności, która nie szczędziła braw.

Ze sceny bursy popłynęły życzenia i wiele ciepłych słów pod adresem wszystkich mieszkańców i pracowników bursy. Wychowankowie byli pod wrażeniem występu prowadzonego przez Patrycję Pałkę i Wiktorię Dąbrowską. Brawami doceniono też obsługę audiowizualną: M. Malinowską, M. Poziomek, D. Wośka i K. Papaja.  „Najsympatyczniejszy chłopak w bursie”. Zwycięzcą konkursu został Łukasz Woźniak, który otrzymał nagrodę – wyjście do restauracji Mc Donald. Za udział w organizacji Dnia Chłopaka dziękują wychowawcy: Anna Harabin i Joanna Pietras. Nad całością przedsięwzięcia czuwała p.o. Dyrektora pani Katarzyna Jedlikowska. Mamy nadzieję, że za rok będzie można powtórzyć tę imprezę kulturalną w Bursie Szkolnej. W trakcie wieczoru p. dyrektor podziękowała ustępującej Radzie Wychowanków Bursy wraz z opiekunem p. Czesławem Firmantym oraz przedstawiła nowy skład. Zaprezentowali się: przewodnicząca- Karolina Mazur, zastępca- Łukasz Woźniak, sekretarz- Dawid Mizerski, skarbnik- Małgorzata Poziomek, członkinie: Weronika Perchlicka i Weronika Kaniewska oraz Anna Harabin- opiekun RWB.

 

 

Rekrutacja 2020/2021

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 210 gości oraz 0 użytkowników.