Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

„Św. Andrzej  ukaże, co ci los przyniesie w darze”. Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała magiczną moc, pozwalała zerknąć przez ramię w przyszłość. W listopadowy wieczór młodzież bursy, ciekawa co też przyniesie los, zgromadziła się w Sali Teatralnej. Tajemnicze wróżbitki i wróżbici przepowiadali przyszłość za pomocą kart, kości, horoskopów, wirującej butelki, spodków i magicznych kamieni. Ciekawe były wróżby z dłoni, przepowiednie losowane na karteczkach, wędrujące buty i oczywiście lanie wosku.Sala teatralna bursy na ten wieczór przybrała magiczny i nastrojowy charakter i zamieniła się w prawdziwą komnatę wróżb.

Z uśmiechem na twarzy i z przymrużeniem oka młodzież chętnie brała udział w andrzejkowych zabawach. Niemniej jednak wielu uczestników liczy skrycie na to, że wróżby tego magicznego wieczoru choć w części spełnią się. Urozmaiceniem zabawy andrzejkowej  był słodki poczęstunek ciasteczkami własnoręcznie pieczonymi przez młodzież a na zakończenie imprezy dyskoteka.Ten urokliwy wieczór był dla wychowanków bursy okazją do miłej i pełnej humoru zabawy, do przypomnienia  dawnych obyczajów i tradycji  związanych z „odkrywaniem” przyszłości. W przygotowanie wieczoru andrzejkowego zaangażowali się: Emilia Przepiórka, Wiktoria Dąbrowska, Wiktoria Buglewska, Małgorzata Poziome, Dominika Walczyk, Weronika Kaniewska, Natalia Frańczak, Weronika Perchlicka, Patrycja Pisarek, Aleksandra Sorbian, Julita Dukielska, Patrycja Pałka, Martyna Malinowska, Karolina Mazur, Dawid Mizerski, Kacper Siwecki, Jakub Stasiak, oprawa muzyczna Łukasz Woźniak, Jakub Rej. Opieka Małgorzata Przydatek, Agnieszka Kopeć. 

 

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.