Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

20 maja odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać” pod honorowym patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Tematem tegorocznego konkursu była książka Jacka Komudy „Hubal”. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami sprawdzającymi stopień znajomości treści książki. Tematyka książki przybliża wartości: honor, patriotyzm, przyjaźń - uwrażliwia na właściwe ideały i wzorce osobowe. Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych jest jednocześnie jednym z kierunków polityki oświatowej w roku 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Popularyzując książkę wykraczającą poza kanon lektur szkolnych wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce zajęła Sasak Anna uczennica ZS Nr 3

II miejsce zajęła Ewelina Siurek uczennica ZS Nr 1

III miejsce zajęła Kamila Kita uczennica ZS Nr 3 i Julia Olech uczennica CKZiU

Konkurs upowszechnia czytelnictwo oraz przyczynia się do rozwijania kompetencji czytelniczych wśród młodzieży. Organizatorami konkursu były jak co roku: Dyrektor Bursy Szkolnej Katarzyna Jedlikowska oraz wychowawcy Marzena Baska, Anna Harabin, Joanna Pietras, Małgorzata Walczyk. W imieniu młodzieży i organizatorów Dziękujemy sponsorom konkursu. Fundatorami nagród w tegorocznym konkursie byli: Starostwo Powiatowe w Ostrowcu Świętokrzyskim, Dział Jakości Zakładu Wyrobów Kutych Celsa Huta Ostrowiec, Międzyzakładowa Organizacja NSZZ Solidarność 80 w Ostrowcu Świętokrzyskim, IGLOMEN Sp. Z o.o.,  Stowarzyszenie na rzecz Młodzieży Bursy Szkolnej.              

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 23 gości oraz 0 użytkowników.