Gazetka Młodzieżowa Kwiecień 2020

Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

W godzinach nocnych dnia 18 marca 2014 roku w Bursie Szkolnej w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się  ćwiczenia  ewakuacji mieszkańców placówki oraz ćwiczenia taktyczno- bojowe Komendy Powiatowej Państwowej Staży Pożarnej  w Ostrowcu Świętokrzyskim. Były to pierwsze ćwiczenia w porze nocnej przeprowadzone wspólnie z zastępami Straży Pożarnej. Przebiegały one wg ustalonego harmonogramu i miały na celu uwrażliwienie młodzieży na nieoczekiwane niebezpieczeństwa, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego a także podnoszenie świadomości zapobiegania zagrożeniom pożarowym w placówce. Punktualnie o godzinie 21.00 rozległ się dźwięk alarmu sygnalizujący początek ćwiczeń nocnych. Młodzież opuszczającą Bursę zgrupowano  w sąsiednim budynku Zespołu Szkół nr 2. W tym czasie strażacy  pod    dowództwem  zmiany młodszego kapitana Dariusza Kasprzyka przystąpili do ćwiczeń wewnątrz budynku. Zgodnie z harmonogramem planu próbnej ewakuacji  udzielono pomocy poszkodowanym osobom, które pozostały wewnątrz budynku na drugim piętrze. Teoretycznie dotyczyło to dziewcząt, które miały odciętą drogę ewakuacji przez płomienie.

Wychowankom z objawami zatrucia tlenkiem węgla strażacy udzielili pierwszej pomocy. W akcji ratowniczej brały udział cztery zastępy straży pożarnej( 12 strażaków), zastosowano także specjalistyczny  sprzęt strażacki wraz z podnośnikiem hydraulicznym oraz aparaturą ratunkową. Nad sprawnym przebiegiem  całości przedsięwzięcia czuwał młodszy brygadier Robert  Sobczyk, dyrektor Ryszard Stefankiewicz i wychowawcy. Akcja zakończyła się pomyślnie, młodzież  przygotowana  przez wychowawców  w ramach programu profilaktycznego była zdyscyplinowana, zachowała się odpowiedzialnie rozumiejąc rangę prowadzonych ćwiczeń. Po zakończonych ćwiczeniach odbyło się spotkanie grona pedagogicznego z dowódcą nadzorującym przebieg tych ćwiczeń. Szczegółowo omówiony został ich przebieg, otrzymaliśmy wskazówki dotyczące dalszego usprawnienia  prowadzonych działań.

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2020/2021

Absolwent

Drodzy Wychowankowie

Informacja dla rodziców

Kontakt z Bursą Szkolną

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.