Jubileusz 15-lecia Bursy Szkolnej

 

Konkurs "Lubię czytać"

 

Nasze Radio

Dobre Praktyki i Innowacje

Po dokonaniu pozytywnej oceny przez  Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty, Bursa wprowadziła do realizacji w roku szkolnym 2016/2017 następujące innowacje pedagogiczne:

"Wolontariat w Bursie Szkolnej. Mam wybór, wybieram pomaganie innym III ."

"W Bursie zdrowo na sportowo II"

"Mam oko na Bursę II"

"Kinowe fascynacje. Bursa zaprzyjaźnia z filmem III"

"Bursa pełna smaków"

Dobre Praktyki:

1. Edukacja ekologiczna.
2. Wyjazd do Teatru.
3. Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy
4. Konferencje szkoleniowe
5. Konkurs ortograficzny

Certyfikat dla Stowarzyszenia

Czas spędzony w Bursie, to czas nakierowany na zaspakajanie, rozbudzanie i wspieranie potrzeb edukacyjnych wychowanków oraz czas mający na celu osiągnięcie określonych efektów wychowawczych. Zapewniamy młodzieży odpowiednie warunki do nauki i uzyskania pomocy w zdobyciu umiejętności efektywnego i skutecznego uczenia się. Mieszkający w naszej placówce stypendyści Ministra Edukacji Narodowej oraz laureaci olimpiad wojewódzkich i ogólnopolskich, są dowodem na to, że w Bursie można się uczyć i osiągać bardzo dobre wyniki w nauce. Wszystko zależy od chęci, samodyscypliny i właściwej organizacji czasu. Młodzież Bursy Szkolnej przebywając w placówce nie tylko uczy się, ale również spędza wolne chwile w sposób ciekawy, kształtujący ich osobowość i rozwijający ich zainteresowania. Określenie „atrakcyjne spędzanie czasu wolnego” dotyczy wielu zajęć, które są przedmiotem zainteresowań wychowanków i które są dostępne w naszej placówce.  Całoroczny Kalendarz Imprez jest wypełniony wieloma atrakcjami, imprezami, konkursami, wyjazdami, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, rozgrywkami sportowymi. Dla każdego wychowanka znajdzie się atrakcyjny sposób na spędzenie wolnych od nauki chwil. Dbają o to dyrektor placówki p. Ryszard Stefankiewicz i wychowawcy. Plany pracy grup są tak przemyślane, aby młodzież mogła zadbać o np. swoją tężyznę fizyczną, czyli organizowane są zajęcia sportowe, turnieje,  konkursy.  Zdolności plastyczne i artystyczne kształtują przygotowując okolicznościowe dekoracje, tematyczne kartki i prace  konkursowe, kartki świąteczne, które później trafiają z życzeniami do Pana Starosty, dyrektorów w ich szkołach, do zaprzyjaźnionych burs w Polsce.  Zdolności recytatorskie i wokalne wychowankowie  prezentują  podczas szeregu imprez odbywających się niemal każdego miesiąca w bursie. Utalentowani artyści mogą liczyć na autorski wieczór poetycki, czy też wystawę swoich prac. Atmosferze twórczości i młodzieńczego zapału  sprzyjają  również innowacje realizowane w tym roku szkolnym, dotyczące działań fotografii i internetu, edukacji filmowej i wolontariatu. Zaangażowanie  wychowanków jest  doceniane przez dyrektora i grono pedagogiczne. Co roku młodzież ma okazję uczestniczyć w sponsorowanych przez placówkę wycieczkach lub atrakcyjnych wyjazdach, wyjściach do kina. Dzięki temu liczna  grupa wychowanków skorzystała w kwietniu  z oferty programowej kina „Etiuda” i obejrzała filmy cieszące się dużym zainteresowaniem i dobrymi recenzjami widzów  pt. „Szybcy i wściekli 7” i „Bóg nie umarł”.

Ponadto 22 kwietnia 2015 r. zorganizowany został wyjazd do teatru im. Jana Kochanowskiego w Radomiu na spektakl „Moralność Pani Dulskiej”. Wzięli w nim udział  najbardziej aktywni wychowankowie. Spektakl w nowej odsłonie zdobył serca widzów, jak pisze Adrian Jaworek w Dzienniku Teatralnym ” …reżyser wydobył z Moralności to, co  ponadczasowe i  uniwersalne. Nie zgorszył , nie zbulwersował, a jednak zagwarantował widzom błyskotliwy spektakl i mądrą rozrywkę…”. Młodzież z zaciekawieniem obejrzała spektakl, żywo reagowała na humorystyczne sceny w trakcie przedstawienia, na zakończenie nagradzając gromkimi brawami aktorów. Dostrzegli kunszt aktorski zarówno w słowie, jak i gestach poszczególnych postaci. Uczta dla duszy była jak najbardziej udana.  Kontakt z Teatrem  i żywym aktorem to niezapomniane przeżycia dla każdego odbiorcy.  Cieszymy się, że było ono równocześnie spełnieniem wrześniowych propozycji wychowanków, jak ciekawie spędzać czas wolny. Atmosfera i humory podczas wyjazdu dopisywały wszystkim uczestnikom, a słoneczna pogoda sprzyjała spacerom i degustacji lodów, w słynącej z tych łakoci  lodziarni w Iłży.Kiedy nadszedł 23 kwietnia, a kasztany prawie zakwitły - dla maturzystów oznaczać może to tylko jedno – kończy się czas pobytu w Bursie i wielkimi krokami zbliża się najważniejszy egzamin w ich życiu. Dla wszystkich było to magiczne popołudnie. Były przemówienia, wspomnienia minionych lat, wręczanie kwiatów, podziękowania i… łzy wzruszenia. Całość okraszona była wzruszającą poezją i utworami muzycznymi w wykonaniu młodszych koleżanek i kolegów. Osłodą w tych trudnych chwilach rozstania był przygotowany przez młodzież pyszny tort. Zgodnie z Kalendarzem Imprez planowany jest tradycyjny już Festyn Sportowy, który odbywa się zwykle na początku czerwca, w tym roku będzie to 2 czerwca. Miłym wydarzeniem  dla rodziców niektórych wychowanków będzie otrzymanie  listu gratulacyjnego na zakończenie roku szkolnego. Tą wyjątkową gratyfikacją uhonorowani będą  wychowankowie, którzy swoją postawą i zachowaniem na to zasłużyli. Decyzję tę podejmuje dyrektor placówki i rada pedagogiczna Bursy Szkolnej.

Rekrutacja 2019/2020

Podziekowanie dla Bursy

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Szkoła Dobrego Wychowania

Wyróżnienie dla Bursy

Bezpieczne Wakacje

Filmy edukacyjne

Galeria zdjęć

Gościmy

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.