Słowa Tadeusza Kościuszki: „Czytaj książki pouczające dla upiększenia umysłu lub uszlachetnienia serca” były inspiracją w organizacji VIII edycji Międzyszkolnego Konkursu Czytelniczego „Lubię czytać!”, który odbył się
w Bursie Szkolnej 6 marca 2024 roku.

         W konkursie udział wzięli uczniowie ze szkół: Zespół Szkół nr 2, Zespół Szkół nr 3, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Liceum Ogólnokształcące nr III oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tematem konkursu były książki Anny Onichimowskiej: „Hera moja miłość”, „Lot Komety”
i „Demony na smyczy”.

Laureatami konkursu zostali:

I miejsce –            Malwina Konwa, LO nr III,

II miejsce –       Wiktoria Zielińska, LO nr III,

III miejsce -          Jan Migdał, Katolickie LO,

Przyznano również trzy wyróżnienia:

Karina Kaczmarska, ZS nr 3,

Hanna Żurawna, LO nr 3,

Kaja Celary, LO nr 3,

         Patronat honorowy nad konkursem objęła Pani starosta Marzena Dębniak, a nagrody zwycięzcom w imieniu starosty wręczył Mariusz Łata, naczelnik Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych oraz dyrektor Bursy Szkolnej Krzysztof Hapczyn.

         Patronatem konkurs objęła także autorka książek Anna Onichimowska, kierując do młodzieży słowa: „Mimo upływu lat żadna z tych książek się nie zestarzała: na dobre i na złe. Świat nigdy nie będzie idealny, ale to od was zależy, jakich będziecie dokonywać wyborów, jakimi ścieżkami podążać. Czy będziecie potrafili otwierać się na innych ludzi, być tolerancyjni, czy uda wam się znaleźć w sobie pasję – coś, co stanie się dla was ważne, będzie motywować do działania. Wierzę głęboko, że wszystko wam się uda, wszystko, o czym marzycie i do czego dążycie. Trzymam mocno kciuki i ślę dobre myśli.”

         Nagrody w Konkursie ufundowali: Pani starosta Marzena Dębniak, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność-80",

Dział Jakości Zakładu Wyrobów Kutych CELSA Huta Ostrowiec, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" przy CELSA Huta Ostrowiec oraz Stowarzyszenie na rzecz młodzieży Bursy Szkolnej.

Dziękujemy patronom honorowym i fundatorom nagród za życzliwość i otwartość oraz za wsparcie w promowaniu idei czytelnictwa.

Konkurs został przygotowany przez wychowawców: Marzenę Baskę, Joannę Pietras, Małgorzatę Walczyk i Katarzynę Jedlikowską.

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Gościmy

Odwiedza nas 312 gości oraz 0 użytkowników.