W związku ze zmianami organizacyjnymi w zakresie funkcjonowania  Bursy Szkolnej zawiadamiamy, iż uczniowie LO nr 1, LO nr 3 i ZS nr 3 w roku szkolnym 2017/2018 zostaną zakwaterowani w Internacie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Żeromskiego 5; 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski. Zakwaterowanie uczniów w Internacie rozpocznie się w niedzielę, 3 września 2017r.

Telefon kontaktowy do Internatu ZSOMS – 41 2624803

Przyjęcie młodzieży do Bursy w celu zakwaterowania odbędzie się 3.09.2017r. tj. w niedzielę po godz. 14.00. Tego dnia przewidziana jest kolacja dla mieszkańców bursy o godz. 17.00. W tym samym dniu o godz. 16.00 odbędzie się zebranie dyrektora Bursy i nauczycieli – wychowawców z rodzicami wychowanków.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

13 czerwca 2017r. odbyło się zakończenie roku szkolnego, na którym podsumowano pracę i zaangażowanie wychowanków w życiu bursy. Wychowankowie zostali nagrodzeni za aktywność, zajęcie czołowych miejsc w konkursach, turniejach, zaangażowaniu w działalność innowacji pedagogicznych oraz za wzorową postawę wychowanka. W sumie nagrodzonych zostało 54 osoby.  Ten dzień był także okazją do złożenia przez całą społeczność placówki podziękowań odchodzącym na emeryturę Dyrektorowi Bursy mgr inż. Ryszardowi Stefankiewiczowi i wychowawcom: mgr Henryce Łukiczew i mgr Jerzemu Kowalskiemu.

Dzień Dziecka to czas atrakcji i miłego spędzania dnia przez naszą młodzież. Dyrektor i wychowawcy dbają o to aby tego dnia nikt się nie nudził. Obchody rozpoczął Pan Dyrektor Bursy Szkolnej, który złożył mieszkańcom bursy moc najlepszych życzeń: dużo radości, uśmiechu, zadowolenia, sukcesów szkolnych oraz miłych i niezapomnianych wrażeń z pobytu w placówce. Na boisku „Orlik” odbyły się rozgrywki drużyn mieszanych w piłce nożnej o Puchar Dyrektora Bursy Szkolnej. W turnieju zwyciężyła drużyna w składzie: Aleksandra Mazurkiewicz, Anna Iwan, Daniel Biesiada, Piotr Kluszczyński, Kacper Sitarz, Karol Śmiech, Patryk Konecki, Adrian Materek. Pierwszą pomoc przedmedyczną zapewniali wolontariusze: Olga Serafin, Paulina Serafin, Julia Cieślak, Dominika Czerwonka pod kierunkiem wychowawczyni H. Łukiczew. Na szczęcie umiejętności naszej młodzieży nie były wykorzystane i dziewczęta częstowały wodą spragnionych „piłkarzy”.

Corocznie przeprowadzany alarm pożarowy w Bursie Szkolnej jest jednym z elementów , który stanowi o bezpieczeństwie mieszkających w tej placówce wychowanków. Celem takich ćwiczeń jest uwrażliwienie młodzieży na  nieoczekiwane niebezpieczeństwa, z którymi mogą się spotkać mieszkańcy placówki, kształtowanie umiejętności właściwego zachowania się podczas zagrożenia pożarowego oraz podnoszenie świadomości zapobiegania zagrożeniom pożarowym w placówce. W Bursie Szkolnej mieszka duża liczba młodzieży  uczącej się w ostrowieckich szkołach ponadgimnazjalnych i gimnazjum sportowym. Dyrektor Bursy Szkolnej mgr inż. Ryszard Stefankiewicz dba o bezpieczeństwo swoich wychowanków oraz pracowników.

Młodzież Bursy Szkolnej miała możliwość przebywać na dwudniowej wycieczce i poznawać walory Roztocza. W czwartek 18.05. wychowankowie odwiedzili Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Janowie Lubelskim, gdzie o bogactwie flory i fauny janowskich lasów opowiadał pracownik Nadleśnictwa, później zwiedzili Skansen Wąskotorowej Kolei Leśnej. Następnie zwiedzili Szczebrzeszyn- miasto wielokulturowe wraz  z charakterystycznym, jedynym w świecie  pomnikiem chrząszcza, a potem udali się do Zwierzyńca by usłyszeć historię Ordynacji Zamojskich, obejrzeć Park Zwierzyniecki wraz  ze słynnym Pomnikiem Szarańczy i Pałacem na Wodzie. Młodzież  miała okazję podziwiać także koniki polskie w naturalnym otoczeniu Roztoczańskiego Parku Narodowego. Dalej szlak zawiódł do Zagrody Guciów, gdzie wychowankowie oprócz dawnego wystroju i wyposażenia wsi obejrzeli wystawę meteorytów. W drodze do Zamościa zza okien autokaru  ze wszystkich stron roztaczał się wspaniały krajobraz  naprzemiennie  zielono- żółty  pagórkowaty teren rolniczy oraz cień lasów.

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Gościmy

Odwiedza nas 25 gości oraz 0 użytkowników.