Kraków wraz z jego osobliwościami stanowił cel wycieczki Bursy Szkolnej w dniu 14 czerwca 2018r. Wychowankowie wraz z opiekunami: K. Jedlikowską, A. Harabin i M.Walczyk zwiedzali Wawel z Zamkiem Królewskim i Katedrą, Kościół Mariacki, Sukiennice. Mieli możliwość podziwiać liczne przykłady sztuki architektonicznej, dziedzictwa kultury i nauki, np. Dziedziniec Collegium Maius wraz z wystawą „Akademia na Uniwersytecie. Związki Akademii Sztuk Pięknych z Uniwersytetem Jagiellońskim”. Na wystawie przedstawiono dzieje Akademii wraz z jej genezą do momentu otwarcia siedziby Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie. Podczas wystawy można było zobaczyć dzieła artystów polskich, m.in. Wojciecha K. Stattlera, Jana Matejki, Stanisława Wyspiańskiego, Jacka Malczewskiego, Stanisława I. Witkiewicza, Leona Chwistka, Olgi Boznańskiej, Leona Wyczółkowskiego. W Collegium Maius wychowankowie podziwiali zegar, który przedstawia pochód postaci historycznych wraz z motywem muzycznym Gaudeamus Igitur.

W ramach Dnia Dziecka po raz pierwszy w naszej placówki odbył się turniej „Kocham Cię Burso” inspirowany telewizyjnym show „Kocham Cię Polsko”. Siódmego  czerwca w zmaganiach wzięły udział dwie drużyny , drużyna A „ Zastępczy” w składzie: Karolina Mazur, Natalia Mazur, Dawid Mizerski  i Jakub Cieszkowski oraz drużyna B „ Kiepscy”: Małgorzata Poziomek, Dominika Czerwonka, Anna Iwan i wychowawczyni Małgorzata Walczyk. Wśród konkurencji, które pojawiły się podczas zabawy nie zabrakło kalamburów, odgadywania słów  i rozpoznawania tytułów i wykonawców znanych przebojów muzycznych. Największą liczbę punktów i zwycięstwo w tym odcinku wywalczyła drużyna B - 24 do 22. Kolejnym punktem był Konkurs Wiedzy Filmowej. 

Pod koniec maja odbyły się rozgrywki finałowe i rozstrzygnięcie II Turnieju w Piłkarzyki. W finałach wzięły udział cztery najlepsze drużyny dwuosobowe. Po emocjonujących rozgrywkach wyłoniono zwycięzców „II Turnieju w Piłkarzyki„:
I miejsce – Adam Pawłowski, Dawid Płatek,
II miejsce – Jakub Różalski, Patryk Konecki,
III miejsce – Bartosz Zwolski, Bartosz Korcyl.

 

 

 

 

„Bursa to nasz drugi dom”- to hasło przewodnie programu artystycznego prezentowanego przez młodzież podczas School’s  Fashion na Wielkim Ostrowieckim Pikniku Rodzinnym 2018, który odbył się z okazji Jubileuszu Rodzin Diecezji Sandomierskiej w związku z 200-leciem jej powstania oraz Roku Rodziny w Powiecie Ostrowieckim „Rodzina- Nasza Troska, Nasz Skarb”.  Mimo soboty i czasu wolnego 2 czerwca grupa wychowanków: Ania Iwan, Magda Derlaga, Dominika Czerwonka, Klaudia Gębusia, Sylwek Czesny, Dawid Mizerski przybyła do Ostrowca, by reprezentować placówkę. Program artystyczny wokalnie wzbogaciły absolwentki bursy: Weronika i Aleksandra Ciężkie, które aktualnie podbijają rynek muzyczny jako Zespół Alibi. Zaprezentowały swoje aktualne przeboje  min. „Ty lubisz Zołzy” . Ponadto nagradzały aktywność publiczności  swoją najnowszą płytą.  Dodatkowo placówka uczestniczyła w prowadzeniu Konkursu na „ Super  Rodzinę”.

Wychowankowie Bursy Szkolnej wraz z wychowawcą Anną Harabin byli w kinie „Etiuda” na filmie pt. „Player One”. Po zebraniu opinii młodzieży na temat filmu,  można jednogłośnie stwierdzić, iż przypadł  on wszystkim  do gustu. Odpowiadając na pytanie: „Co najbardziej podobało Ci się w filmie?”, młodzież wymieniła efekty specjalne, dzięki którym film wydawał się bardziej realistyczny w odbiorze. Zaciekawiła ich również fabuła filmu i historia głównych bohaterów. W skali od 1 do 10 wychowankowie ocenili film na 10. Opinie i spostrzeżenia na ten temat zebrała Marta.

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Gościmy

Odwiedza nas 292 gości oraz 0 użytkowników.