Na czym polega wolontariat?

Chociaż końcówka roku szkolnego wyglądała nieco inaczej wolontariusze Bursy Szkolnej również działali. Wspierali naszych podopiecznych podczas rozmów telefonicznych.W nowym roku szkolnym planujemy pomagać jak do tej pory a może jeszcze więcej.

Wolontariuszem może zostać niemal każdy – nie musimy mieć jakichś szczególnych zdolności i umiejętności. Najważniejsze są chęci i zaangażowanie, choć czasem odpowiednia wiedza oraz doświadczenie są również potrzebne. Czym właściwie jest wolontariat i kto może zostać wolontariuszem? Wolontariusz nie pobiera wynagrodzenia za to, co robi. Dobrowolnie angażuje się na rzecz innych osób, oferuje im swój wolny czas i umiejętności. Wolontariusz może pomagać w codziennych obowiązkach.

Wolontariat to:

SATYSFAKCJA - Wolontariusze mają poczucie, że dzięki ich działaniom i ich bezinteresownej pracy, druga osoba otrzyma niezbędną pomoc.

KSZTAŁTOWANIE OSOBOWOŚCI - Pomoc udzielana innym pozwala na przeżywanie emocji oraz doświadczenie sytuacji, które rozwijają takie cechy, jak wrażliwość czy otwartość.

AKTYWNOŚĆ SPOŁECZNA - Wolontariusz zyskuje poczucie, że jego działanie ma wpływ na otoczenie i życie innych ludzi.

DOŚWIADCZENIE - Wolontariusze zdobywają niezbędne doświadczenie (np. zdobywają środki na swoje działania).

ROZWIJANIE ZAINTERESOWAŃ - Wolontariat może być podejmowany na rzecz osób bądź organizacji, które w jakiś sposób są związane z naszymi zainteresowaniami.

RELACJE - Wolontariusze spotykają nowych ludzi, nawiązują znajomości i przyjaźnie, które wychodzą poza obszar wspólnej pracy i trwają bardzo często całe życie. 

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.