W upalne środowe popołudnie odbył się Turniej piłki nożnej o Puchar dyrektora Bursy Szkolnej . Gorąca atmosfera podgrzewana była jeszcze emocjami związanymi ze sportowym współzawodnictwem panującym na boisku. Tegoroczny Turniej okazał się zwycięski dla chłopców Dawida Mizerskiego, Kacpra Skrobacza, Łukasza Woźniaka i Sylwestra Czesnego. Natomiast drugie miejsce zdobyli wychowankowie:

 

 

Dzień Dziecka w Bursie Szkolnej obchodzony jest aktywnie i na wesoło. Wychowankowie pod opieką pani dyrektor Katarzyny Jedlikowskiej i wychowawców udali się do gospodarstwa agroturystycznego „U Januchty” w Dębowej Woli. Młodzież z niecierpliwością czekała na niespodzianki, które przygotowali im wychowawcy. Konkursowe potyczki rozpoczął turniej „Kocham cię Burso”. Dwie drużyny odpowiadały na pytania muzyczne, odgadywały kalambury, przysłowia, quiz  językowy.  Kolejni przedstawiciele młodzieży i wychowawcy wzięli udział w Konkursie Wiedzy Filmowej, w którym zmagali się z pytaniami dotyczącymi wiedzy o kinie światowym i polskim. Po sprawdzianie wiedzy teoretycznej przyszła pora na test sprawności fizycznej.  Po przeciwnych stronach boiska spotkały  się drużyny – wychowawcy i mieszkańcy bursy. Po zaciętym meczu i kilkukrotnym przeliczeniu wyników ustalono, że mecz zakończył się …remisem;)  Niektórzy na ostudzenie emocji udali się na długą przechadzkę  po lesie, chyba szukali …pokemonów.

20 maja odbył się IV Międzyszkolny Konkurs Czytelniczy „Lubię czytać” pod honorowym patronatem Naczelnika Wydziału Edukacji, Zdrowia i Spraw Społecznych. Tematem tegorocznego konkursu była książka Jacka Komudy „Hubal”. Uczestnicy konkursu zmagali się z pytaniami sprawdzającymi stopień znajomości treści książki. Tematyka książki przybliża wartości: honor, patriotyzm, przyjaźń - uwrażliwia na właściwe ideały i wzorce osobowe. Wychowanie do wartości i kształtowanie postaw patriotycznych jest jednocześnie jednym z kierunków polityki oświatowej w roku 100 –lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Popularyzując książkę wykraczającą poza kanon lektur szkolnych wyłonieni zostali zwycięzcy:

I miejsce zajęła Sasak Anna uczennica ZS Nr 3

II miejsce zajęła Ewelina Siurek uczennica ZS Nr 1

III miejsce zajęła Kamila Kita uczennica ZS Nr 3 i Julia Olech uczennica CKZiU

W Bursie Szkolnej odbyło się podsumowanie II semestru. Nagrodzono uczestników konkursów i osoby zaangażowane w pracę na rzecz placówki. Za udział w Konkursie Ortograficznym nagrody otrzymali: Sebastian Róg, Weronika  Wójtowicz, Sylwester Czesny. Za udział w „Konkursie Plastycznym – Dni Wody” – Marta Cieślak, Klaudia Ruszkiewicz, Małgorzata Poziomek, Dominika Walczyk. Za  udział Konkursie Na Kartkę Wielkanocną - Małgorzata Poziomek, Klaudia Ruszkiewicz, Kacper Dłużewski. Za udział w Konkursie Ekologicznym - Małgorzata Poziomek, Dominika Walczyk, Marta Pyrzak, Wiktoria Buglewska.  Zwycięzcami w Konkursie Czystości byli: Natalia Makowska i Wiktoria Sałek pokój 124 i Kacper Dłużewski pokój 108. Za pracę w Wolontariacie nagrody otrzymali : Małgorzata Poziomek i  Sylwester Czesny. Wyróżnienie za wzorową postawę, kulturę osobistą, zaangażowanie w prace na rzecz bursy otrzymała Małgorzata Poziomek.

Uroczyste Śniadanie Wielkanocne, które odbyło się 17 kwietnia przebiegało w podniosłej, świątecznej atmosferze i w scenerii wiosennej kolorystyki. Śniadanie spożywali wspólnie: wychowankowie, pani Dyrektor, wychowawcy oraz pracownicy administracji i obsługi. Krótką część artystyczną zaprezentowali Małgorzata Poziomek, Weronika Wójtowicz i Kacper Dłużewski. Słowo Boże wygłosił ks. Dariusz Kowalski. Wystrój i dekoracje stołówki przygotowała młodzież pod kierunkiem pań Małgorzaty Przydatek i Agnieszki Kopeć.

 

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Gościmy

Odwiedza nas 143 gości oraz 0 użytkowników.