Jedną z ostatnich okazji do ciekawego spędzenia czasu wolnego w tym roku szkolnym  był wyjazd młodzieży i Grona Pedagogicznego do gospodarstwa agroturystycznego. Wychowankowie mieli okazję wspominać dobre czasy w Bursie Szkolnej przy ognisku z kiełbaskami i zabawami sportowymi. Pogada dopisała i pozwoliła wszystkim mile i aktywnie spędzić czas.

W naszej Bursie odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2014/15. Podczas spotkania wszystkich mieszkańców na Sali Teatralnej Pan Dyrektor Ryszard Stefankiewicz wręczył dyplomy oraz nagrody wychowankom, którzy swoją postawą, zaangażowaniem oraz pracą wyróżniali się w czasie pobytu w placówce.

Bursa Szkolna w Ostrowcu Świętokrzyskim została zgłoszona do akcji "Bezpieczne Wakacje" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Policji i Straży Pożarnej. Dnia 16.06.2015r. Pani asp. Maja Słowik z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowcu Świętokrzyskim w ramach tej akcji zapoznała młodzież jak zachować się w podróży, w górach nad morzem i w wielu innych sytuacjach z jakimi  mogą spotkać się w czasie wypoczynku.

Osiem dobrze grających zespołów, wielkie nerwy, ogromne emocje - tak najkrócej można opisać wydarzenia poniedziałkowych zmagań wychowanków bursy w trzeciej już edycji turnieju o Puchar Dyrektora Bursy. Ten wyjątkowy dzień otworzył  uroczyście dyrektor bursy i później nie pozostawało nam nic innego jak delektować się futbolem na naprawdę wysokim poziomie. Zażarta sportowa rywalizacja podgrzewana przez liczna grupę kibiców wśród, których nie zabrakło także wychowawców dopingujących swoich wychowanków. Sprawiła, iż uczestnicy turnieju zostawili dużo serca i wiele sił na boisku aby osiągnąć jak najlepszy wynik.Jak zawsze w grach zespołowych wynik odzwierciedla zaangażowanie całej drużyny, talentu i woli sportowej rywalizacji. Od początku dało się jednak zauważyć, zespoły składające się z chłopców klas sportowych o profilu piłka nożna prezentowali umiejętności gry w zespole i dobre wyszkolenie techniczne. Do grupy finałowej awansowało trzy zespoły chłopców klas gimnazjalnych i jeden zespół wychowanków z klas licealnych. Po bardzo emocjonujących rozgrywkach finałowych w rywalizacji o pierwsze miejsce drużyna w składzie Majchrowski Patryk, Łukawski Piotr, Stępień Arkadiusz, Miłek Maciej, Jaworski Wiktor w wyznaczonym czasie gry zremisowała 3:3 z drużyną Ryba Piotr, Dulęba Patryk, Bidas Norbert, Kargulewicz Kamil, Łucki Paweł, Maruszczak Krystian. Dopiero dwie serie rzutów karnych wyłoniły zwycięstwo drużyny której kapitanem był Wiktor Jaworski. Bardzo emocjonujące było również spotkanie o trzecie miejsce w którym wzięli udział najmłodsi i najstarsi wychowankowie. Wynik tego meczu do końca był otwarty, ostateczny rezultat 5:3 dał trzecie miejsce drużynie z chłopców z gimnazjum w składzie : Boroń Tomasz, Stankowski Damian, Śmigielski Wiktor, Śliwa Maciej, Kluszczyński Piotr. Tuz za podium uklasowali się chłopcy tworzący drużynę w składzie: Łucki Dawid, Kordos Mateusz, Gach Łukasz, Zaciera Piotr, Brodala Bartłomiej. Zakończenie rozgrywek pan dyrektor Ryszard Stefankiewicz pogratulował wszystkim udziału w turnieju, a zwycięzcom wręczył pamiątkowy puchar, z którym chłopcy dumnie wrócili do bursy. Nad sprawną organizacją i przebiegiem turnieju czuwali wychowawcy Jerzy Kowalski i Czesław Firmanty.

Trwa wiosenna  edukacja w Bursie Szkolnej promująca ekologiczny styl życia. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem –„ Człowiek żyje dopóki żyje przyroda”. Celem zajęć jest rozwijanie kreatywnej postawy wychowanków w zakresie wiedzy ekologicznej w kontekście troski o środowisko i kreatywnego podejścia do tematu wody. Osoby odpowiedzialne: Czesława Piotrowicz, Małgorzata Przydatek. Koordynator działań ekologicznych Dyrektor Bursy mgr inż. Ryszard Stefankiewicz. Ku radości opiekunów- młodzież chętnie uczestniczy w proponowanych formach zajęć. 18.05.2015- odbyły się zajęcia tematyczne- „Quiz o wodzie”, w których uczestniczyło 23 osoby. Do 25.05.2015 można składać prace na konkurs ekologiczny – (plastyczny/fotograficzny)- „Jak dbać o przyrodę?”. Wychowankowie potrafią łączyć rozrywkę ze wzbogacaniem wiedzy ekologicznej. Rozwijają fantazję, oryginalność, kreatywność i zdolności improwizacji w zakresie ekologii. Rozstrzygnięcie prac konkursowych nastąpi podczas plenerowej imprezy planowanej w leśniczówce na zakończenie roku szkolnego. Poprzez uczestnictwo w zajęciach młodzież wzbogaca własne refleksje na temat ekologii oraz rozwija umiejętności rywalizacji, kształtuje prawidłowe formy zachowań, potrafi pracować w grupie -co przyniesie efekty w dalszym ich rozwoju.

Pod takim tytułem odbyła się konferencja dla dyrektorów burs i internatów z całej Polski, która miała miejsce 15.05.2015 w Zamościu. Zgromadziła ona kadrę kierowniczą tego typu placówek z różnych zakątków naszego kraju. Naszą placówkę na pierwszej tego typu konferencji, reprezentował dyrektor Ryszard Stefankiewicz i wychowawca nauczyciel Czesław Firmanty.Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej wraz z Ministrem MEN, Panem Tadeuszem Sławeckim, który objął patronat nad konferencją, a także przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, Wojewody Lubelskiego oraz Prezydent Miasta Zamość. Konferencja była okazją do stworzenia płaszczyzny do dyskusji na temat dotychczasowych efektów prowadzonych działań edukacyjnych, wychowawczych i opiekuńczych, a także prezentacji dobrych praktyk w tym zakresie.  Jednym z głównych tematów było podjęcie współdziałania między placówkami w aspekcie wzbogacania oferty edukacyjnej i kompensacyjno-wyrównawczej oraz podnoszenia jakości pracy burs i internatów.

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Gościmy

Odwiedza nas 280 gości oraz 0 użytkowników.