Bursa Szkolna prowadzi systematyczne działania edukacyjne skierowane do rodziców wychowanków, pedagogów i nauczycieli szkół ostrowieckich. W spotkaniach uczestniczą specjaliści pedagodzy, psycholodzy, terapeuci posiadający duże doświadczenie w pracy  z młodzieżą. Spotkania odbywają się systematycznie dwa razy w roku i cieszą się dużym zainteresowaniem odbiorców. Celem ich jest uwrażliwienie dorosłych  na istniejące problemy wychowawcze młodzieży. W bieżącym roku szkolnym tematem 11 konferencji  była „Profilaktyka uzależnień dzieci i młodzieży”. Na konferencję zaproszono specjalistów w dziedzinie profilaktyki uzależnień: dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej - panią Elżbietę Góralską - Dulny, dyrektora  Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim - panią Elżbietę Helicką, pedagoga z Bursy Szkolnej - panią Katarzynę Jedlikowską. Występ wychowanków Bursy Szkolnej ( Julia Cieślak, Natalia Krupa, Piotr Pocheć) przygotowany przez wychowawcę Annę Harabin wprowadził odbiorców w tematykę spotkania. Aktualne problemy związane z dopalaczami na ostrowieckim rynku z jakimi boryka się Powiatowa Stacja Sanitarna stanowiły ciekawy wątek spotkania. Tematykę e-uzależnień zaprezentowała pani pedagog, ostrzegając przed narastającym problemem korzystania z niewłaściwych gier internetowych. Natomiast pani psycholog podkreśliła wagę rodziny w zapobieganiu uzależnieniom dzieci i młodzieży.

Dyrektor Bursy Szkolnej mgr inż. Ryszard Stefankiewicz  zwrócił uwagę na konieczność wzajemnej współpracy w dziedzinie wychowania wszystkich jego ogniw. Ulotki tematyczne, specjalne wydanie gazetki młodzieżowej „Bursuś” wzbogaciło metodyczną formę spotkania. Rodzice drogą ankietową  wyrazili zadowolenie z prezentowanej tematyki, stosowanych form i metod. Konferencje stwarzają możliwość uzyskania fachowej porady z zakresu profilaktyki negatywnych zachowań młodzieży. Stwarzają także platformę wartościowej dyskusji umożliwiającej wymianę poglądów dotyczących problemów nurtujących rodziców, pedagogów i nauczycieli. W minionych  latach poruszano następujące tematy:

  1. Marzec 2006 – Mądre wychowanie sukcesem rodziców,
  2. Marzec 2007 – Platforma współpracy Bursy Szkolnej ze szkołami, rodzicami i innymi instytucjami w dziedzinie wychowania młodzieży,
  3. Kwiecień 2008 – Rola rodziny w wychowaniu współczesnej młodzieży,
  4. Listopad 2009 - Współpraca Bursy Szkolnej, rodziców i środowiska w zapobieganiu niewłaściwym zachowaniom młodzieży,
  5. Listopad 2010 - Zapobieganie niewłaściwym zachowaniom młodzieży /zażywanie narkotyków  i dopalaczy/ -współpraca Bursy Szkolnej, rodziców i środowiska.
  6. Marzec 2012 - Umiejętności kluczowe na współczesnym rynku pracy- w ramach projektu „Aktywni w życiu, aktywni na rynku pracy” współfinansowanym przez EFS - Program Operacyjny Kapitał Ludzki Priorytet VII- Promocja integracji społecznej.
  7. Marzec 2013 - Trudności emocjonalne dzieci i młodzieży związane z modelem współczesnej rodziny i spuścizną cywilizacji.
  8. Kwiecień 2014 - Zagrożenia XXI wieku w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Rola rodziny w zapobieganiu uzależnieniom internetowym i behawioralnym.
  9. Marzec 2015 - Przeciwdziałanie agresji i przemocy w szkole / placówce.
  10. Kwiecień 2016 - Działania antydyskryminacyjne w placówce oświatowej.

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Gościmy

Odwiedza nas 83 gości oraz 0 użytkowników.