Jest mnóstwo sposobów na spędzanie czasu wolnego. Jednak często wygląda to tak, że zalegamy na kanapie, oglądając nie do końca interesujące nas programy telewizyjne, czy serfujemy po internecie, choć tak naprawdę setny raz zaglądając na tablicę Facebooka, niczego ciekawego już w niej nie widzimy. Przyznajcie sami , że wielu z nas spędza w ten sposób czas wolny i jednocześnie ma ciągle wyrzuty sumienia, że go marnuje i nie wie, jak to zmienić. Widzimy, jak robią to inni ludzie i zazdrościmy im, że potrafią coś wycisnąć z każdej minuty. Nam wydaje się, że jesteśmy zbyt zmęczeni i nic nas nie interesuje. Jak to zmienić? Oto chcemy przedstawić Wam kilka propozycji jak można efektywnie wykorzystać czas wolny. Czytaj zaległe lektury i książki o ulubionej tematyce.

Jak pokazują badania czytamy bardzo mało książek. Może to wynikać z różnych czynników: nie mamy czasu, jesteśmy zmęczeni, czasami zapominamy o tej formie spędzania czasu. Może właśnie w okresie epidemii koronawirusa  warto sobie przypomnieć o tej formie spędzania czasu i oderwać się chociaż na chwilę od szarej rzeczywistości?

Eksperymentuj w kuchni. Poeksperymentuj z gotowaniem – teraz macie  trochę czasu, czemu właśnie nie wykorzystać go na przyrządzanie nowych potraw z produktów, które masz w domu? Wiemy, że lubicie gotować. Jest to czas, który możecie spędzić w gronie najbliższych i wspólnie przygotować wyśmienite danie.

Kilka chwil tylko dla siebie.

Wreszcie odpocznij – Zwykle narzekamy na brak czasu na relaks. Zostanie w domu jest więc idealnym momentem na chwilę dla siebie, zwłaszcza, że nigdzie się nie musisz śpieszyć. Skup  się tylko na sobie, słuchaj ulubionej muzyki, popijając herbatkę.

Nie rezygnuj z ruchu. 

Ćwicz regularnie – wysiłek fizyczny w sposób zbawienny wpływa na nasze samopoczucie. Pamiętajcie, że w okresie pozostawania w domu warto wyznaczyć sobie konkretne godziny na ulubione ćwiczenia fizyczne, po nich bowiem będziecie czuć się jak nowo narodzeni. 

Czas na porządki w pokoju.

Warto przejrzeć ubrania, może wszystkich nie nosimy? Może warto część z nich sprzedać, oddać potrzebującym, zrobić miejsce na nowe. A może jakieś małe przemeblowanie..?

Czas na nowe pasje.

 Pomyśl nad nowym hobby – Czas pozostawania w domu można również wykorzystać na zajęcie się czymś zupełnie nowym. Może od zawsze chcieliście nauczyć się nowego języka, podstaw programowania. To jest właśnie dobry czas, żeby zacząć.

Podziel się swoją wiedzą.

Załóż bloga. Może masz dużą wiedzę na jakiś konkretny temat, a może interesujesz się modą, urodą, robieniem makijażu czy lubisz testować nowe kosmetyki? Warto podzielić się swoją wiedzą w takiej właśnie formie.

Kontaktuj się z bliskimi. 

Wykonaj telefon do bliskich – dziadkowie na pewno często skarżą się, że rzadko do nich dzwonicie,  rozmawiacie, za mało

poświęcacie im czasu. Nic straconego! Nadróbcie to zdalnie. Zapytajcie ich o zdrowie, samopoczucie,

ogólnie co u nich słychać, czy w czymś możecie im pomóc. Z pewnością ucieszą się z Waszego zainteresowania.

Mamy nadzieję, że  każdy z Was znajdzie coś ciekawego dla siebie. Byłoby miło, gdybyście chcieli podzielić

się z nami na naszej grupie, który pomysł na zabicie nudy  szczególnie Was zainteresował.

Bursa Szkolna-przyjdź, zobacz, zostań

Rekrutacja 2024/2025

Informacja dla wychowanka

Kontakt z Bursą Szkolną

Zamówienia publiczne

Zaproszenie do złożenia oferty dostaw

oraz informacja z otwarcia ofert:

- mięs i wędlin

-  produktów spożywczych

- produktów mleczarskich

Zamówienia publiczne poniżej
130 000 zł netto.

Biuletyn Informacji Publicznej

Like Box

Gościmy

Odwiedza nas 278 gości oraz 0 użytkowników.